קרן פימי רוכשת את השליטה בשטרן הנדסה תמורת 34 מיליון דולר

הקרן רכשה את השליטה ממייסדי החברה, שימשיכו בתפקדים ■ שטרן הנדסה מעסיקה 300 עובדים, ומייצאת 90% מהמחזור שלה לכ-80 מדינות

יורם גביזון
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: אילן אסייג

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, רכשה את השליטה (70%) בחברת שטרן הנדסה תמורת 34 מיליון דולר - כלומר לפי שווי חברה של 49 מיליון דולר. מייסדי החברה, יובל ויוסי שטרן, יישארו עם החזקה של 30% וימשיכו בתפקידם בחברה.

שטרן הנדסה, שהוקמה ב-1989, היא חברה פרטית בבעלות יובל (67%)  ויוסי שטרן (33% ). החברה שמעסיקה 300 עובדים, מייצאת 90% ממחזור המכירות שלה למאות לקוחות בעולם ב-80 מדינות. אתר הייצור המרכזי שלה נמצא בקרית גת, והיא מחזיקה במפעל גם בגרמניה.

החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרי סניטציה אלקטרוניים המבוססים על טכנולוגיית אינפרה אדום לחיסכון במים. מוצרי החברה כוללים ברזים, סבוניות ומייבשי ידיים אלקטרוניים שמופעלים ללא מגע יד אדם, ומותקנים במבני ציבור ובנייני משרדים. פימי מעריכה ששטרן היא החברה המובילה בתחום בישראל.

שטרן הנדסה רכשה ב-2013 את ברן טכנולוגיות שעוסקת בפיתוח ובייצור של לוחות מקשים וכפתורי פיקוד ושליטה בטכנולוגיה פיזואלקטרית. טכנולוגיה זו מאפשרת ייצור לוחות מקשים בעלי עמידות גבוהה לתנאי מזג האוויר, וללא צורך במקור כוח חיצוני. מוצרים אלה מותקנים במכשירי חשמל, חדרים נקיים, מטוסים, צוללות מתקני כליאה וכלי שיט. שוק היעד המרכזי של ברן טכנולוגיות הוא בארה"ב.

קרן פימי שהוקמה ב-1996 היא קרן ההשקעות הפרטית הראשונה והגדולה בישראל. הקרן מנהלת נכסים בשווי 5 מיליארד דולר. פימי רכשה עד כה שליטה ב-89 חברות ומכרה 59 בעסקות בסכום של 5.5 מיליארד דולר. החברות בשליטת קרן פימי מעסיקות 27 אלף עובדים ב-50 מפעלים בישראל ובעשרות מפעלים בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker