מניית בי-קום קורסת לאחר גיוס החירום; הספקולנטים "תקועים" עם הסחורה לחצי שנה

הספקולנטים שקנו מניות בהנפקה מנועים מלמכור את הסחורה של בי-קום בשוק במשך שישה חודשים ■ מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב פנו לייעוץ משפטי, לאחר שהגיוס המהיר לא הותיר להם אפשרות לכלכל את צעדיהם

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסיפת בעלי אג"ח של אינטרנט זהב
אסיפת בעלי אג"ח של אינטרנט זהבצילום: ניר קידר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

לאחר גיוס החירום של בי קומיוניקיישנס , שבו גייסה 118.5 מיליון שקל, ועקב דילול יתר בעלי המניות בחברה, מניית בי-קום מתרסקת ב-10% בבורסה במחזור של 6.2 מיליון שקל. הספקולנטים שהשתתפו אתמול בגיוס החירום אינם יכולים למכור את המניות בבורסה, בשל חסימה של המניות לשישה חודשים.

מנגד, לאור חיזוק ההון של החברה והאפשרות שלה לעמוד בתשלומי הריבית והקרן עד לסוף 2021, איגרות החוב שלה נסחרות בעליות. אג"ח מסדרה ב' עולות ב-0.62%, והתשואה בהן יורדת ל-6.65%; אג"ח מסדרה ג' עולות ב-0.95%, והתשואה בהן יורדת ל-6.38%.

מחזיקי איגרות החוב של בי-קום, שמחזיקים בחוב כולל של 2.9 מיליארד שקל (2.46 מיליארד שקל קרן ו-460 מיליון שקל תשלומי ריבית), יכולים להירגע מקצת, מכיוון שנכון לעכשיו, נראה כי קופת החברה יכולה לשרת את החוב בשלוש השנים הקרובות.

לפני הגיוס נצברו בקופת בי-קום 600 מיליון שקל, ולאחר הגיוס הסכום עלה ל-710 מיליון שקל. כמו כן, לחברה אפשרות למכור 1.3% ממניות בזק , ועדיין להותיר בידיה 25% מהמניות – כמות הדרושה על פי משרד התקשורת כדי לא לאבד את הזכות לשלוט בבזק.

גיוס החירום לא נתן זמן למחזיקי איגרות החוב של אינטרנט זהב לפנות אל בעלי המניות של החברה, ובהם הבנקים ואלטשולר שחם, בבקשה שיזרימו עוד 150 מיליון שקל כדי לשמור על חלקה של אינטרנט זהב בבי-קום - ולכן פנו המחזיקים לייעוץ משפטי בנושא. באסיפה הקרובה יצביעו המחזיקים, בין היתר, בשאלה אם להשתמש בחלק מהקופה בסך 140 מיליון שקל ולרכוש מניות של בי-קום, או לחלק את הקופה ביניהם. בכיר באחד הגופים המוסדיים ציין כי המחזיקים של אינטרנט זהב נוטים לחלק את הקופה - כפדיון מוקדם לחוב בסך 710 מיליון שקל, שאת מרביתו הם צפויים למחוק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker