סכסוך עבודה בישראכרט: העובדים דורשים מבנק הפועלים מענק מכירה או העברת שליטה

ההסתדרות הכריזה הערב על סכסוך עבודה - הכולל כ-1,200 עובדים בישראכרט שדורשים מענק בשל מכירת החברה הצפויה עקב חוק שטרום ■ לטענת ועד העובדים, לאחר תקופה ארוכה של ניסיונות הידברות, הנהלת הפועלים הקשיחה את עמדותיה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר

ההסתדרות הודיעה הערב (א') על סכסוך בקבוצת ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי הגדולה בענף המוחזקת על ידי בנק הפועלים (98.2%). על הכרזת סכסוך עבודה הודיע ארנון בר דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף, ועדכן על כך את מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר. הסכסוך יחול על כ-1,200 עובדי הקבוצה.

לפי חוק שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאות, בנק הפועלים מחויב להיפרד ממלוא אחזקותיו בישראכרט עד תחילת 2021. אם הפועלים ינפיק בבורסה לפחות 25% מישראכרט, ויירד להחזקה של עד 40% עד ינואר 2020, הוא יוכל להחזיק ביתרת המניות במשך שנה נוספת (מינואר 2020 עד ינואר 2021).

אהוד מלך, יו"ר ועד עובדי ישראכרט

הפרידה הצפויה מישראכרט מעוררת חשש של העובדים לגבי המשך העסקתם. על כן, העובדים דורשים לדעת מה יהיה גובה המענק שהם יקבלו מבנק הפועלים בעת הפרידה מישראכרט. ההודעה על סכסוך העבודה, שהגיעה בעקבות הבקשה של ארגון העובדים בראשותו של אהוד מלך, נובעת לטענת ועד העובדים של ישראכרט מהמבוי הסתום במשא ומתן בין הנהלת הקבוצה ובנק הפועלים, לבין נציגות העובדים. המשא ומתן נסוב סביב הסדרת תנאי העובדים במקרה של שינוי השליטה בקבוצה, לרבות תשלום מענק המכירה.

לטענת ועד העובדים של ישראכרט, לאחר תקופה ארוכה של ניסיונות הידברות, הנהלת הפועלים הקשיחה את עמדותיה ובימים האחרונים אף הניחה על שולחן המשא ומתן הצעה נמוכה מכל ההצעות שהעלתה עד כה.

יו"ר הסתדרות המעו"ף אמר: "אנו עדים לניסיון לא הגון וחסר תום לב מצד ההנהלה להכתיב תנאים ועובדות בשטח בהקשר למהלך שינוי השליטה והשלכותיו על העובדים. לא ניתן לזה לקרות. ללא קיום משא ומתן מיידי שיבטיח את זכויות העובדים, ובתוך כך גם את תשלום מענק המכירה, נפעל בכל האמצעים שעומדים לרשותנו, תוך גיבוי מלא לוועד העובדים. אני קורא להנהלה להתעשת ולמנוע משבר עמוק".

מלך אמר: "ועד עובדי ישראכרט מחויב לפעול ולשמור על זכויות עובדי החברה. בשל כך פנינו להסתדרות החדשה במטרה להכריז על סכסוך עבודה ובכוונתנו לפעול ככל שנדרש במסגרת החוק במטרה למנוע את הפגיעה בציבור העובדים".

מישראכרט נמסר בתגובה: "אנו לא נוהגים לדון בתקשורת בנושאים הקשורים לעובדינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker