גיוס אג"ח חזק לקבוצת עזריאלי: ביקוש של 3 מיליארד שקל

עזריאלי גייסה בשלב המוסדי כ-1.5 מיליארד שקל, באמצעות שתי סדרות חדשות ובריביות נמוכות של 1.77%-2.48% ■ התמורה תשמש את עזריאלי למיחזור חוב ולהשקעה בנכסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאלי
יו"ר קבוצת עזריאלי, דנה עזריאליצילום: זיו קורן

קבוצת עזריאלי , המנוהלת על ידי אייל חנקין, השלימה בסוף שבוע האחרון בהצלחה את השלב המוסדי של גיוס שתי סדרות אג"ח חדשות. במהלך שלב זה נרשם ביקוש רב, של כ-3 מיליארד שקל. בסופו של דבר, עזריאלי, הנמצאת בשליטת דנה עזריאלי ומשפחתה, החליטה להיענות לביקוש של כ-1.5 מיליארד שקל.

באמצעות סדרה ה', צמודת מדד בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של כשבע שנים, גייסה החברה כ-1.2 מיליארד שקל. הריבית שישאו אג"ח מסדרה זו נקבעה בשיעור של 1.77%. באמצעות סדרה ו' - בעלת מח"מ של כ-10 שנים, גייסה עזריאלי כ-300 מיליון שקל, והריבית שיישאו אג"ח מסדרה זו נקבעה בשיעור של 2.48%.

אגרות החוב הללו מדורגות Aa1 על ידי מדרוג. בימים הקרובים צפויה עזריאלי להשלים את השלב הציבורי של הגיוס. התמורה שהתקבלה מהגיוס תשמש את עזריאלי למיחזור חוב קיים ולהשקעות בנכסים שלה המצויים בשלבי ייזום והקמה.

אירית סקלר-פילוסוף, סמנכ"ל הכספים בקבוצת עזריאלי, ציינה בעקבות הגיוס: "השלמת הגיוס ברמות הביקוש שהתקבלו מעידה פעם נוספת על הבעת האמון הגדולה של שוק ההון בקבוצה ובפעילותה. הגיוס הנוכחי יאפשר את הארכת המח"מ של הלוואות הקבוצה ומבטיח מימון לטווח ארוך. אנחנו ממשיכים בייזום פרויקטים משמעותיים באזורי ביקוש, תוך התמקדות בפעילות הליבה בתחומי הנדל"ן המניב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker