בלחץ הביקורת הציבורית: ישראכרט הורידה את קמפיין "ממינוס לפלוס"

כחודש לאחר השקתו, דרשו בפיקוח על הבנקים להוריד את הקמפיין השנוי במחלוקת - שהבטיח לסגור לנו את המינוס, אבל בפועל הבטיח שהמינוס בבנק ייהפך לחוב לישראכרט

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט חוצות מתוך הקמפיין של ישראכרט
שלט חוצות מתוך הקמפיין של ישראכרט

קמפיין הפרסום "ממינוס לפלוס", שהריצה חברת ישראכרט בחודש האחרון, הדליק כנראה נורות אדומות גם אצל הרגולטור. הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל דרש להוריד את הקמפיין המטעה לכאורה באיחור אופנתי, לאחר ביקורת ציבורית שנמשכה לאורך כמה שבועות - והערב נמסר כי הקמפיין ירד.

במסגרת הקמפיין מסביר יובל סמו, הפרזנטור של ישראכרט, שאפשר להפוך את המינוס לפלוס. איך ייתכן קסם שכזה? זהו לא קסם, אלא הטעיה לכאורה של הציבור. מה שחברת האשראי מציעה הוא לסגור את המינוס באמצעות הלוואה מטעמה - ולהפוך את המינוס בבנק לחוב לישראכרט.

קמפיין קודם של ישראכרט בהשתתפות יובל סמוקרדיט: יוטיוב

לא זו בלבד שמדובר בהלוואה נוספת במסווה, אלא גם ההלוואה של חברת האשראי עולה לא מעט - ולעתים אף יותר - מאשר בבנק. לפי ישראכרט, עלות ההלוואה היא ריבית פריים (1.75%) בתוספת ריבית שנעה בין 3% ל-11.9%, "בהתאם לנתוניו האישיים של הלקוח". כך שנניח שהלוואה של 20 אלף שקל לארבע שנים, בריבית של 5% (+פריים), תעלה בתוספת ריבית של כ-5,000 שקל. ריבית כפולה מזה תעלה כבר כמעט 10,000 שקל. ונזכיר - זוהי הלוואה של 20 אלף שקל.

הערב, כאמור, הודיעו בפיקוח על הבנקים כי הקמפיין ירד לדרישתם. מהפיקוח על הבנקים נמסר כי הוא בוחן בקפידה את פרסומות הבנקים וחברות כרטיסי האשראי, ומוודא כי אלה לא יטעו את הציבור וילוו בהסברים הנדרשים - וכך נעשה גם במקרה זה.

בישראכרט בחרו שלא להגיב לידיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker