צביקה בארינבוים משקיע מיליוני שקלים בפעילות הקנאביס של פנאקסיה

בארינבוים, הבעלים של רשת המרכזים הרפואיים נארא, ישקיע בחטיבת הקנאביס של פנאקסיה, שתמוזג בקרוב לשלד הבורסאי הרודיום ■ פנאקסיה מייצרת ומשווקת תפרחות ושמנים מבוססי קנאביס בישראל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צביקה בארינבוים
צביקה בארינבויםצילום: עופר וקנין

חברת פנאקסיה, אחת מהחברות הטריות שנכנסו לבורסה בתל אביב ולסקטור הקנאביס, זוכה לחיזוק משמעותי. החברה, שמיזגה את חטיבת הקנאביס של קבוצת הפארמה פנאקסיה, זכתה להשקעה של מיליוני שקלים מטעם איש העסקים צביקה בארינבוים. בארינבוים הוא הבעלים של המרכזים הרפואיים נארא, וככזה השקעתו עשויה להוות "חותמת כשרות" לחברה. לא ידוע לפי איזה שווי בוצעה ההשקעה.

חטיבת הקנאביס בקבוצת הפארמה פנאקסיה של משפחת סגל חתמה על מזכר הבנות למיזוג פעילותה בישראל לתוך השלד הבורסאי הרודיום השקעות . השלד נסחר בבורסה לפי שווי של כ-50 מיליון שקל, לאחר שנחלש מתחילת 2019 בכ-7.4%. זאת, לאחר ששוויו הוכפל בכמעט פי שלושה מאז הדיווח על מיזוג פעילות הקנאביס אליו.

עם השלמת המיזוג, יוכפל פי ארבעה מספר המניות בחברה הממוזגת (בשל הקצאת 75% מהמניות של פנאקסיה), כך שהשווי הסחיר מייצג שווי של כ-200 מיליון שקל לחברה.

בניגוד למרבית חברות הקנאביס הנסחרות בבורסה, פעילותה של פנאקסיה אינה עוסקת בגידול קנאביס - ואינה מתיימרת לגדל אותו בעתיד. פעילותה היא ייצור ושיווק תפרחות ושמנים מבוססי קנאביס בישראל, תוך שהיא רוכשת את חומר הגלם (קנאביס) מחברות אחרות.

פנאקסיה, החברה הראשונה בישראל עם אישור GMP למפעל שלה בלוד, מייצרת כיום לשישה מתוך שמונת המגדלים בישראל. כמו כן, החברה מייצרת שמונה מתוך עשרת מותגי הקנאביס הרפואי בישראל - לרבות מותג הפרימיום אקסיבן - בשיתוף עם חברת התרופות רפא. 

פנאקסיה טרם פרסמה נתונים בדבר תוצאות הפעילות ושיעורי הרווחיות שלה - אך אלה יפורסמו בעתיד כחלק מהתשקיף לציבור. ככל הידוע, לחברה ניסיון של כתשע שנים בשוק הקנאביס הישראלי, והיא צפויה להיכנס לשלד הבורסאי עם כ-16.5 מיליון שקל בקופתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker