קרן פימי מנהלת מגעים לרכישת מפעל מיגדה של טבע ב-45 מיליון דולר

220 עובדי המפעל בקרית שמונה צפויים לקבל מענק מכירה של 5.6 מיליון שקל, ביטחון תעסוקתי לשלוש שנים ותוספת שכר של 3% לשנה בשלוש השנים הקרובות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מפעל מיגדה של טבע בקרית שמונה. משווק ל–25 מדינות
מפעל מיגדה של טבע בקרית שמונהצילום: גיל אליהו

קרן פימי בניהולו של ישי דוידי מנהלת מגעים עם הנהלת טבע על רכישת מפעל מיגדה בקרית שמונה, תמורת סכום מוערך של 50-40 מיליון דולר.

מפעל מיגדה, המעסיק 220 עובדים (מהם 135 מאוגדים), הוא אחד המפעלים הבודדים בקבוצת טבע שעוסק בייצור מכשור רפואי, ועל כן הוא אינו בליבת עסקיה של החברה וזוכה לתשומת לב ניהולית מועטה. המוצר המוביל של מיגדה הוא טבע אדפטור שהיא מערכת להגנה על רוקחים ואחיות מפני חשיפה לטיפולים כימותרפיים שניתנים בעירוי.

מכירותיה של מיגדה מוערכות ב-35-30 מיליון דולר לשנה והיא חברה רווחית, ככל הנראה עם שולי רווח תפעולי תזרימי (Ebitda) דו-ספרתיים. קודם לקרן פימי, ניהלו החברות מעברות, פרזניוס הגרמנית ו-B. Braun הגרמנית שהיא גם המפיץ של מוצרי מיגדה.

טבע החלה את המו"מ כשדרשה 100 מיליון דולר, אולם נראה כי המתמודדים הקודמים מיתנו בצורה ניכרת את דרישתה.

ישי דוידי
ישי דוידיצילום: עופר וקנין

אליעזר בלו, המזכיר הארצי של עובדי המזון והפרמצבטיקה בהסתדרות, ומאיר בן אלול, יו"ר ועד עובדי מיגדה, עסוקים בימים אלה בהשלמת המו"מ על הסכם עבודה שיבטיח ביטחון תעסוקתי לעובדי מיגדה לתקופה של שלוש שנים ותוספת שכר שנתית של 3% בתקופה זו.

טיוטת ההסכם מבטיחה שטבע תשלם לעובדי מיגדה פיצויים מוגדלים על פי מתווה דומה שהושג עם עובדי מפעל המשאפים בירושלים. על פי מתווה זה יקבלו העובדים שיפוטרו פיצויים של 6 עד 12 משכורות (לעובדים בעלי ותק של 10 שנים ומעלה) ומענק פריפריה של 50 אלף שקל במקרה של פיטורים או סגירת המפעל בתקופה של שלוש שנים לאחר מכירתו. ההסכם גם מבטיח לעובדי מיגדה מענק מכירה של עד 60 אלף שקל ובסכום כולל של 5.6 מיליון שקל. 

מכירת מיגדה נעשית כחלק מניסיונה של טבע לגייס סכום של 700-500 מיליון דולר ממכירת נכסים שאינם בליבת עסקיה, שהעיקרי שביניהם הוא הניסיון למכור את חברת Medis האיסלנדית.

טבע מנהלת במקביל מו"מ עם חברת חירון הבורסאית על מכירת הקרקע באשדוד של חברת טבע מדיקל תמורת סכום של 100 מיליון שקל. טבע מדיקל היתה אמורה להיסגר עד פברואר 2019 אולם נראה כי הסגירה תתעכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker