שיכון ובינוי ניגשה למכרז לרכישת תחנת הכוח של חברת החשמל באלון תבור

המהלך הוא חלק ממדיניות בעל השליטה החדש, נתי סיידוף, להרחבת הפעילות מאנרגיות מתחדשות לפרויקטים בתחום הגז הטבעי ■ יו"ר שיכון ובינוי ציין שבכוונת החברה להרחיב את פעילותה באמצעות ייזום והקמה של תחנות כוח ורכישה של תחנות קיימות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

שיכון ובינוי אנרגיה מקבוצת שיכון ובינוי נערכת לפתח פרויקטים בתחום הגז הטבעי, בנוסף לתחום האנרגיה המתחדשת - שהיה סימן ההיכר של בעלת השליטה הקודמת בחברה - שרי אריסון. הרחבת פעילותה של שיכון ובינוי בתחום האנרגיה מסתייעת גם בעובדה שמגבלות חוק הריכוזיות לא חלות עליה בעקבות העברת השליטה בה מאריסון לנתי סיידוף בקיץ 2018.

שיכון ובינוי אנרגיה ניגשת למכרז ההפרטה הראשון של חברת החשמל לרכישת תחנת הכוח אלון תבור, שהספקה 583 מגה-ואט, והיא בעלת פוטנציאל פיתוח נוסף של 230 מגה-ואט. תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי, ונציגו של בעל השליטה, נתי סיידוף, ציין שבכוונת החברה להרחיב את פעילותה בשוק האנרגיה בישראל באמצעות ייזום והקמה של תחנות כוח ורכישה של תחנות קיימות. מנכ"ל החברה, משה לחמני, אמר שכשם שהחברה זיהתה בשלב מוקדם את העיתוי הנכון לכניסה לשוק האנרגיה המתחדשת, היא מזהה עתה הזדמנות בייצור חשמל מגז טבעי.

חברת החשמל צפויה למכור חמש תחנות כוח כחלק מהרפורמה במשק החשמל. מונופול החשמל ימכור את תחנת הכוח באלון תבור עד לדצמבר 2019, ואחר כך את תחנת הכוח ברמת חובב, שהספקה 1,137 מגה-ואט עד לדצמבר 2020. תחנת הכוח רדינג, שהספקה 428 מגה-ואט, תימכר עד ליוני 2021, תחנת הכוח חגית, שהספקה 600 מגה-ואט, תימכר עד ליוני 2022 ותחנת הכוח אשכול שבאשדוד, שהספקה 1,683 מגה-ואט, תימכר על ידי חברת החשמל עד ליוני 2023.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker