קיסטון האמריקאית מתמזגת עם חברת השתלים הדנטליים של משפחת טופז

קרן אקסלמד של אורי גייגר ומורי ארקין מובילה למיזוג בין קיסטון דנטל האמריקאית לפלטופ של משפחת טופז - שייצר חברת שתלים דנטליים בעלת מחזור של 50 מיליון דולר בשנה, ונוכחות שיווקית חזקה בשוק האמריקאי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי גייגרצילום: אורי גייגר
יורם גביזון

קרן אקסלמד מובילה מיזוג שייצר חברה גלובלית בתחום השתלים הדנטליים. אקסלמד שבשליטת וניהול אורי גייגר, תמזג בין Keystone Dental (קיסטון דנטל) האמריקאית שבשליטתה לבין חברת פלטופ פתרונות דנטליים שבשליטת משפחת טופז, לשעבר מייסדי ובעלי השליטה בחברת המ-לט.

המיזוג יבוצע בדרך של החלפת מניות. על פי הערכות, בעליה של קיסטון יקבלו 60% ממניותיה של החברה הממוזגת ומשפחת טופז תקבל 40% מהן.

החברה הממוזגת תהפוך לחברה בעלת מכירות של 50 מיליון דולר בשנה, שפועלת הן בפלח הפרימיום של ענף השתלים הדנטליים, הודות למוצריה של קיסטון האמריקאית, והן בתחום המוצרים הזולים יותר, שבו מתמחה פלטופ.

אקסלמד רכשה את השליטה בקיסטון - שהיא חברת השתלים הדנטליים מהמובילות בארה"ב - ביוני 2018 מידי קרן ההשקעות הפרטית וורבורג פינקוס, תמורת סכום מוערך של 30 מיליון דולר, שהוזרם ברובו לחברה. זאת, לאחר שוורבורג פינקוס השקיעה ברכישת קיסטון ובהזרמת כספים אליה סכום של 300 מיליון דולר.

קיסטון, שמייצרת שתלים ופתרונות השלמת עצם כחלק מתהליך ההשתלה, מוכרת בעיקר בארה"ב בשל מערך מכירות של 72 איש, ומחזורה השנתי מגיע ל-40 מיליון דולר. פלטופ הוקמה ב-2010 על ידי שמואל טופז, לאחר שמכר את השליטה בהמ-לט לחברת דיסקונט השקעות. החברה ניצלה את הידע שצברה משפחת טופז בתחום העיבוד השבבי לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות ורמת ניקיון גבוהה בייצור שתלים דנטליים, בייעול תהליכי הייצור וכן בדיגיטציה של הטיפול בשיניים החל בפיתוח סורקים ומערכת דיגיטלית, לביצוע ניתוחים מונחי הדמיה שמקטין משמעותית את הסיכון לפגיעה בעצבים וישפר את הדיוק והיעילות של ההשתלות. מחזור המכירות של פלטופ צמח ב-70% ב-2018, לאחר צמיחה של 40% ב-2017, והגיע ל-10 מיליון דולר .

מורי ארקין, מייסד אקסלמדצילום: ללא קרדיט

גייגר וטופז הסבירו שהמיזוג בין השתיים ישלב בין המוניטין הטוב של החברה האמריקאית והפריסה השיווקית שלה בשוק השתלים הצפון אמריקאי, שמוערך במיליארד דולר לשנה ונחשב כקשה לחדירה לחברות זרות, לבין הטכנולוגיה המובילה של פלטופ.

לדברי גייגר, מעבר לשילוב של היתרונות היחסיים של שתי החברות, המיזוג בין השתיים יאפשר להוריד את עלות הייצור של השתלים הדנטליים של קיסטון ב-80% הודות להעברת הייצור שלהם למפעלה של פלטופ בקיסריה. גייגר העריך שהחברה הממוזגת תגיע למחזור של 80-75 מיליון דולר ולרווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 20% מהמחזור, כך ששווייה ינוע בין 300 ל-400 מיליון דולר.

גייגר ציין שבמקביל לעסקה, ישקיעו הפניקס, פועלים שוקי הון ומשקיעים פרטיים 20 מיליון דולר בחברה הממוזגת שיסייעו להאצת הצמיחה. פועלים שוקי הון היתה שותפה לבנק ההשקעות וויליאם בלייר במכירת חברת השתלים הישראלית MIS מכרמיאל ל-Dentsply Sirona האמריקאית, תמורת 375 מיליון דולר ביוני 2016.

אקסלמד היא קרן השקעות בציוד רפואי שהוקמה על ידי גייגר ומורי ארקין, המכהן כיו"ר ועדת ההשקעות שלה. בין השותפים בקרן אקסלמד נמנים חברת מגדל, שהיא המשקיעה הגדולה בקרן, מנורה מבטחים, ילין לפידות ומשקיעים פרטיים כמו וינסנט צ'ינגוויז ומשפחת פריצקר האמריקאית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker