עלייה במכירות בארה"ב הגדילה את הרווח התפעולי של סאפיינס ב-14% ל-1.6 מיליון דולר

מנכ"ל החברה: ממשיכים במאמצים לשפר גם את השורה התחתונה, בפרמטרים של הרווח התפעולי והנקי

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

סאפיינס, החברה הבת של פורמולה מערכות המשווקת תוכנות לענף הביטוח, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2011. הכנסות סאפיינס עלו ב-14% ברבעון ל-14.3 מיליון דולר, הרווח התפעולי עלה ב-6% ל-1.7 מיליון דולר, ובשורה התחתונה עלה הרווח הנקי ב-14% ל-1.6 מיליון דולר, אך ברמת הרווח המתואם למניה הוא נותר על 0.07 דולר – כמו ברבעון המקביל, השני של 2010.

סאפיינס מספקת פתרונות תוכנה לחברות ביטוח, ופועלת באמצעות חברות בנות בצפון אמריקה, צרפת, גרמניה, ישראל ויפן.

מבחינת חלוקת לאזורי פעילות, הגידול בהכנסות נבע בעיקר מעליה בארה"ב כאשר אירופה וישראל רשמו יציבות ויפן קיטון - בעקבות האסון במדינה. בסוף אפריל 2010 רכשה את חברת הארקייס (Harcase) האמריקאית, המפתחת ומשווקת פתרונות תוכנה לענף הביטוח האלמנטארי, תמורת 6-8 מיליון דולר.

הרבעון הנוכחי הוא הראשון בו באה הרכישה לידי ביטוי באופן מינורי ולא לכל אורך הרבעון (הארקייס מאוחדת בדו"חות ברבעונים הרלוונטים באפריל-יוני 2010, ובמארס-יוני 2011).

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל החברה הסביר את העליה בהכנסות ב"חוזים החדשים שחתמנו עם לקוחות במהלך הרבעון השני, כמו גם הרחבת הפעילות עם הלקוחות הקיימים. עם הצגת השיפורים בשורה העליונה, אנו ממשיכים במאמצים לשפר גם את השורה התחתונה, בפרמטרים של הרווח התפעולי והנקי".

פרמטר חשוב נוסף, מלבד הדיווח על פי הכללים החשבונאיים המקובלים (GAAP) הינו הרווח המתואם (non-GAAP) - הרווח החשבונאי בניכוי או בתוספת רכיבים מסוימים שאינם תזרימיים, כמו לדוגמה פחת, שינויי מוניטין או הוצאות רכישה. לפי הצגה חשבונאית זו, עמד הרווח הנקי ברבעון על 12 מיליון דולר או 0.09 דולר למניה – עליה של 11% לעומת רווח של 1.8 מיליון דולר או 0.08 דולר למניה ברבעון המקביל.

בתחילת יולי הודיעה סאפיינס כי תרכוש את שתי החברות הישראליות עידית ו-FIS העוסקות שתיהן בתוכנות לענף הביטוח, בעסקה בעלת רכיבי החלפת מניות ומזומן בשווי כולל של 240 מיליון שקל. החברות עוד תלויות באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, אך אם עסקת המיזוג תצא לפועל, מעריכה החברה כי הכנסותיה השנתיות יעמדו על כ-100 מיליון דולר, כבר ב-2012. ההערכות הן כי תוצאות המיזוג יבואו לידי ביטוי כבר ברבעון הבא, השלישי של 2011.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker