פרטנר גייסה 225 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה

החברה זכתה לביקושים של 670 מיליון שקל בהנפקת הסדרה השלישית שתיסחר בשוק ■ הריבית נקבעה על 4% במח"מ של 6.1 שנים - נמוכה מהריבית בהרחבת האג"ח של סלקום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי חברת פרטנר. השליטה המוחלטת בזרימת המידע למאות אלפי חרדים - היא באישור מוצהר של חברות הסלולר ומשרד התקשורתצילום: AMIR COHEN / REUTERS

לאחר גיוסי חוב של סלקום ובזק, גם פרטנר מצטיידת במזומנים ומנפיקה סדרת אג"ח חדשה. החברה הנפיקה אתמול (ד') את איגרות החוב בסדרה ז', וגייסה 225 מיליון שקל. פרטנר זכתה במכרז המוסדי לביקושים של 670 מיליון שקל. עקב הביקושים, הריבית בסדרה, לה מח"מ של 6.1 שנים, נקבעה על 4% לשנה, בדירוג A+ של מעלות.

לפי החברה, ייעוד הגיוס הינו למיחזור חובות עתידיים, שימור רמת חוב נוכחית נמוכה - וגיוסים עתידיים דרך סדרה זו.

גיוס החוב של פרטנר מתבצע כחודש לאחר גיוסים של בזק ו סלקום . בזק הרחיבה בתחילת דצמבר 2018 את סדרת אג"ח 9 שלה וגייסה 578 מיליון שקל, לפי שער של כ-1.05 שקל לאג"ח, מה ששיקף שיעור תשואה שנתית של כ-2.7% במח"מ של 5.19 שנים. תשואת סדרה זו כיום בשוק עומדת על 3.027%, בדירוג AA של מעלות, ו-Aa2 של מידרוג.

גיוס האג"ח של סלקום, לה דירוג זהה לזה של פרטנר, בוצע בריבית גבוהה יותר, בשל המינוף הגבוה יותר של סלקום - אם כי גם האחרונה זכתה לביקושים משמעותיים של כ-830 מיליון שקל בשתי הסדרות שלה.

סלקום הרחיבה את סדרה יא ב-187 מיליון שקל, כשהריבית נקבעה על 3.7%, במח"מ של 4.76 שנים. לסדרה י"ב, אותה הרחיבה ב-213 מיליון שקל, נקבעה הריבית על 4.34% במח"מ של 6.15 שנים. כלומר, במח"מ ודירוג זהה לפרטנר (הסדרה שהונפקה אתמול) - הריבית של סלקום גבוהה ב-0.34% לשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker