סמנכ"ל הכספים החדש של מלאנוקס ערוך לאפשרות של רכישת החברה

מניית מלאנוקס קורסת במסחר בוול סטריט לאחר הערכת האנליסטים כי המינוי של דאג אהרנס לסמנכ"ל הכספים החדש של החברה מאותת כי לא תימכר בקרוב ■ אהרנס יקבל 1.35 מיליון דולר במזומן אם יפוטר כתוצאה מהעברת שליטה בחברה לפני יולי 2019

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 דאג אהרנס
דאג אהרנסצילום: מלאנוקס

מניית מלאנוקס קורסת ב-9% לאחר שאנליסטים העריכו היום (ה') כי מינויו של דאג אהרנס כסמנכ"ל הכספים החדש של מלאנוקס הוא אינדיקציה לכך שהחברה אינה מתכננת להימכר בעתיד הנראה לעין. יחד עם זאת, מהסכם ההעסקה החדש של אהרנס עולה כי הוא ערוך לכל אפשרות, כולל האפשרות שיסיים את תפקידו בתוך שישה חודשים בלבד.

אהרנס יקבל שכר של 430 אלף דולר לשנה ומענק שיעמוד על 100 אלף דולר או סכום שייקבע לפי תוכנית מענקים. הגבוה מבין השניים.

בתוך כך, יקבל אהרנס 33 אלף מניות חסומות ששווין הנוכחי הוא 2.7 מיליון דולר. רבע מהמניות ישתחררו מחסימה בפברואר 2020. שאר המניות ישתחררו מחסימה על פני תקופה של שלוש שנים, כאשר בכל רבעון ישתחררו 6.6% מהמניות המדוברות. הדבר כפוף להמשך עבודתו בחברה.

הסכם העסקתו כולל סעיף שעל פיו במקרה שבו יפוטר ללא סיבה או בתקופה של 3 חודשים לפני העברת שליטה, או 12 חודשים אחריה, הוא יהיה זכאי למענק במזומן בגובה שכרו השנתי, תשלום המענק השנתי שלו??? סכום של 150 אלף דולר וסכום ממוצע של 3 המענקים השנתיים ששולמו לו בתאריך הפסקת עבודתו.

אהרנס יקבל בנוסף על ידי מלאנוקס תשלום פרמיות הביטוח הרפואי לתקופה של שנה מרגע פיטוריו. אם אהרנס יפוטר כתוצאה מהעברת שליטה שתתבצע לפני יולי 2019 הוא יהיה זכאי להבשלה של 25% מהמניות החסומות. פירוש הדבר הוא קבלת 1.35 מיליון דולר במזומן, בנוסף לעלות השנתית של הביטוח הרפואי שלו. סכום שנראה חריג בהתחשב בפיצויי פיטורים עבור כהונה של שישה חודשים.

אהרנס יהיה זכאי להבשלת 50% מהמניות החסומות אם יפוטר בעקבות העברת שליטה בין יולי 2019 לאפריל 2020. במקרה שיפוטר כתוצאה מהעברת שליטה לאחר התאריך המדובר, הוא יהיה זכאי להבשלה של 100% מהמניות החסומות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker