האחים שפירא מכרו למוסדיים מניות שפיר ב-220 מיליון שקל

הראל, ישראל, גיל וחן שפירא - שהונם מעורך ב-3 מיליארד שקל - מכרו 5% מההון המונפק של שפיר הנדסה, כך שחלקם בחברה ירד ל-64% ■ המימוש נועד להעלות את שווי אחזקות הציבור במני, כדי ששפיר תיכלל במדד ת"א 35

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האחים הראל (מימין) וישראל שפירא, שפיר הנדסהצילום: אייל טואג
ערן אזרן

האחים הראל, ישראל, גיל וחן שפירא, בעלי השליטה בחברת שפיר הנדסה , מכרו אמש מניות לגופים מוסדיים בשווי של כ-220 מיליון שקל. כל אחד מהאחים מכר במסגרת ההפצה כ-4.7 מיליון מניות שפיר במחיר של 11.5 שקל למניה – ובסך הכל כ-5% מהונה המונפק של שפיר. המימוש נועד להעלות את אחזקות הציבור לשווי של מעל 1.5 מיליארד שקל, על מנת ששפיר תעבור ממדד ת"א 90 למדד ת"א 35 .

המוסדיים קיבלו הנחה של כ-2% על מחיר הסגירה של מניית שפיר ביום הקודם למכירה, שהיה 11.65 שקל. לאחר העסקה, האחים שפירא יחזיקו ב-64% ממניות שפיר הנדסה, בשווי כולל של כ-2.5 מיליארד שקל. המימוש מתווסף לדיווידנדים בסכום של כ-260 מיליון שקל שקיבלו האחים שפירא מאז 2015. בסך הכל – האחים שפירא "שווים" כיום כ-3 מיליארד שקל.

שפיר, שהוקמה ב-1968, פועלת בתחום הבנייה, הפיתוח והתשתיות. החברה נהנית בשנים האחרונות מגאות בעסקיה על רקע ההשקעה העצומה בתשתיות ובנדל"ן בישראל. החברה הונפקה בבורסה ב-2014 לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל. מאז ההנפקה זינקה מניית החברה ב-125%, ושווי החברה טיפס ל-4 מיליארד שקל.

שפיר פועלת בארבעה מגזרים עיקריים: תעשייה, זכיינות, תשתיות ומגורים. מגזר התעשייה כולל ארבע מחצבות עם זכיונות ארוכי טווח מהמדינה, 14 מפעלי בטון, שלושה מפעלי אספלט, וכן צי של משאיות. בתחום הזכיינות שפיר הקימה ומנהלת מספר פרויקטים לאומיים, בהם הנתיב המהיר, הקטעים הצפוניים של כביש 6, חניון הלאום ועוד.

בתחום התשתיות שפיר מתמחה בהקמה ובביצוע פרויקטים מורכבים, ובהם הקמת נמל חיפה החדש. בתחום המגורים יוזמת החברה אלפי יחידות דיור בפרויקטים שונים ברחבי ישראל. באחרונה הרחיבה שפיר את פעילותה גם לתחום הגז והנפט – והשקיעה בשותפות גבעות עולם.

את הפצת המניות של שפיר ביצעה ברק קפיטל חיתום. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker