אלשטיין מזמין את לקוחות שופרסל לאסאדו

שופרסל רוכשת בשר בקר מחברה של אדוארדו אלשטיין ■ החברה תשלם 29 שקל לק"ג, בסכום של עד 35 מיליון שקל ■ העסקה עם אלשטיין, המוגדרת כעסקה עם בעלי שליטה, אושרה ביוני 2018 על ידי ועדת הביקורת

יורם גביזון
סניף של שופרסל בתל אביב
סניף שופרסל בתל אביבצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

שופרסל החלה לייבא בשר בקר טרי מחברה זרה שבשליטת אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה ב דיסקונט השקעות  המחזיקה ב-26% ממניותיה של שופרסל. כך עולה מתשקיף המדף שפירסמה שופרסל אחר הצהריים (א') לקראת הנפקת איגרות חוב בסכום של בין 500 מיליון שקל למיליארד שקל. 

תמורת ההנפקה צפויה לממן את השקעות שופרסל בהקמת שני מרכזים לוגיסטיים אוטומטיים, שמטרתם לייעל את פעילות ערוץ האונליין של החברה, המרכז 13% ממכירותיה.

העסקה עם אלשטיין, המוגדרת כעסקה עם בעלי שליטה, אושרה ביוני 2018 על ידי ועדת הביקורת של שופרסל. הוועדה אישרה לייבא בקר טרי מחברה שבשליטת אלשטיין לצורך מכירתו בסניפיה של שופרסל במשקל של עד 1,200 טונה ל-12 החודשים שבין יוני 2018 ליוני 2019.

האישור מותנה בכך שהתשלום לאלשטיין לא יהיה גבוה מ-35 מיליון שקל לשנה. המחיר משקף תמורה מקסימלית של 29.2 שקל לק"ג. מעניין יהיה לבדוק את המחיר שתגבה שופרסל מלקוחותיה עבור הבשר - ואיזה רווח תגלם העסקה עבורה.

על פי סעיף 1 לחוק ניירות ערך, ובהתאם להצהרתה, שופרסל היא חברה ללא בעל שליטה. לעומת זאת, על פי חוק החברות, דסקונט השקעות היא בעלת השליטה בחברה, מאחר שעל פי סעיף 268 לחוק החברות, בעל שליטה הוא מי שמחזיק ב-25% לפחות ממניות חברה, אלא אם אין גורם אחר שמחזיק ב-50% מזכויות ההצבעה בחברה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ