לשכת רואי החשבון: הקלה במיסוי על רווחי משקיעים בחו"ל תסייע לפתור את משבר הנדל"ן

יו"ר ועדת המסים בלשכה: המס יופחת התמורה להשקעה של 50% מהדיווידנד בחברות בנייה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

לשכת רואי החשבון מציעה לפתור את משבר הנדל"ן באמצעות הקלות במיסוי על רווחים שנצברו בחו"ל. כך עולה ממכתב ששלח היום יו"ר ועדת המסים בלשכת רואי החשבון, עופר מנירב, למנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי.

מנירב מציין כי  אחת הדרכים להעברת כספים מחו"ל לישראל והשקעתם בבניית דירות חדשות למגורים, הינה של חידוש הוראת שעה שמאפשרת לכל תושב ישראל שיקבל דיווידנד מחו"ל לבצע שימוש בכספי הדיווידנד בישראל, ולשלם מס בשיעור מופחת של עד 5% במקום מס של 25%.

לאור משבר הנדל"ן מציע מנירב לשפץ את הוראת השעה  שתהיה בתוקף עד לסוף 2012 לפיה "כל מי שיקבל הכנסה מדיווידנד שמקורו מחוץ לישראל ששילמו לו תושבי חוץ ושיתקבל בידו בישראל, במהך תקופת הוראת השעה, יהיה חייב במס מופחת בשיעור של 5% ובלבד, בתנאי שלפחות 50% מכפסי הדיווידנד יושקעו בחברות למגורים".

בשביל שהמשיקעים לא ינצלו את הוראת השעה לטובתם האישית בלבד מציע מנירב לקבוע תקופה שבה יידרש מקבל הדיווידנד לבצע את ההשקעה בדירות המגורים ולהגבילה בזמן של 3 שנים. במידה ותנאי זה לא יתקיים יידרש מקבל הדיווידנד לשלם את מלוא המס שנחסך ממנו על פי הוראת השעה. סנקציה זו לדעתו של מנירב תחייב את מקבל הדיווידנד להשקיע בפועל בבניה למגורים ולדאוג שהבניה תסתיים תוך זמן קצר.

לדעתו של מנירב הוראת שעה מעין זו תביא להזרמה של עשרות מיליארדים למשק ולבנייתן של עשרות אלפי דירות חדשות בפרק זמן של 3 שנים בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker