אלומיי תקבל מימון של 177 מיליון יורו להקמת פרויקט סולארי בספרד

נחתמו הסכמי מימון עם בנק ההשקעות האירופי וקבוצת חברות בראשות דויטשה בנק ■ אלומיי תקים תחנת כוח פוטו וולטאית של 300 מגה-ואט במערב ספרד, שתניב הכנסות של 30-25 מיליון יורו בשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה נחמה
שלמה נחמהצילום: תומר אפלבאום

אלומיי קפיטל חתמה על הסכם מימון בסך 177 מיליון יורו, שנועד לממן הקמת תחנת כוח פוטו-וולטאית בהספק של 300 מגה-ואט בספרד. הפרויקט ב-Talavan, שבמחוז אקסטרמדורה במערב ספרד, יהיה אחד הראשונים באירופה שלא ימומן על ידי סובסידיה ממשלתית - ומהראשונים שהבטיח מימון ללא זכות חזרה ללווים. הפרויקט צפוי לייצר 560 ג'יגה-ואט שעה של חשמל בשנה, לחסוך פליטת פחמן דו-חמצני ולהניב הכנסות של 30-25 מיליון יורו בשנה.

אלומיי תקבל הלוואה בסך 65 מיליון יורו מבנק הההשקעות האירופי (EIB), שתיפרע בתשלומים חצי שנתיים עד ספטמבר 2033. ההלוואה תישא ריבית משתנה של יוריבור לשישה חודשים, בתוספת מרווח של 1.76%. אלומיי תקבל בנוסף הלוואה של 70 מיליון יורו מקבוצת חברות בראשות דויטשה בנק. ההלוואה תישא ריבית משתנה של יוריבור לשישה חודשים בתוספת מרווח ממוצע של 2.25%, ותיפרע בתשלומים חצי שנתיים עד לספטמבר 2033. כמו כן, אלומיי תקבל מקבוצה זו מסגרות אשראי לכיסוי עתודה לשירות החוב, למימון תשלומי מע"מ וערבויות פיננסיות, בסכום מצטבר של 42 מיליון יורו.

אלומיי, שבשליטת שלמה נחמה, רני פרידריך וחמי רפאל, תצטרך לממן את יתרת ההשקעה בסכום של 91 מיליון יורו מהונה העצמי. החברה מנהלת מו"מ עם משקיעים אירופיים להקצאת 49% מהונה של החברה הייעודית טלאסול סולאר, שתקים את הפרויקט.

אלומיי חתמה על עסקת גידור עם חברה אירופית שסוחרת בחשמל, שלפיה תמכור לה 75% מהחשמל שתייצר בפרויקט לתקופה של עשר שנים. על פי העסקה, אלומיי תמכור את החשמל למנהל רשת החשמל בספרד על פי מחיר השוק בכל נקודת זמן. 75% מהתמורה יוזרם לחברת הסחר בחשמל, שתשלם לאלומיי מחיר קבוע - ככל הנראה סביב 4 יורו-סנט לקילו-ואט שעה.

אלומיי מצפה לתשואה של 14% בפרויקט, בין השאר הודות לקבלת פרמיית ייזום של 18-15 מיליון יורו שהחברה צפויה לקבל משותפיה העתידיים בחברה הייעודית טלאסול. הקמת הפרויקט צפויה להתחיל בסוף הרבעון הראשון של 2019 ולהימשך 15 חודשים. קבלן התכנון, הרכש וההקמה של הפרויקט הוא חברת METKA EGN.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker