בוימלגרין גיבשה הסדר חדש עם בעלי האג"ח; תנסה לאשרו בבית המשפט

לפי ההסדר החדש, קרן איגרות החוב תהיה בסך של 80 מיליון שקל, במקום 207.5 מיליון שקל בהסדר המקורי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר משא ומתן ממושך בין בוימלגרין לבין בעלי החוב ובעלי המניות שלה, הגישה החברה בקשה לבית המשפט לאשר את הסדר הנושים המתוקן. הבקשה הראשונה, אשר לא עמדה בדרישות של רשות ניירות ערך והבורסה, הוגשה בראשית ינואר. במארס הורה בית המשפט לחברה לגבש מתווה מתוקן להסדר.

לפי ההסדר החדש, קרן איגרות החוב תהיה בסך של 80 מיליון שקל, במקום בסך של 207.5 מיליון שקל. הקרן לא תהיה צמודה למדד כלשהו, לא תישא ריבית קבועה, ותיפרע בתשלום אחד, ב-15 ביולי 2015, במקום בחמישה תשלומים.

עוד קובע ההסדר כי איגרות החוב מסדרה ד' לא תהיינה ניתנות להמרה למניות החברה. בנוסף, כל תקבול של החברה אשר יתקבל קודם למועד הפירעון, ישמש לפירעון מוקדם על חשבון איגרות החוב של סדרה ד', כאשר במקרה בו טרם מומש עד למועד הפירעון נכס מהותי, תעביר החברה את הזכויות בנכס האמור לנאמן לאיגרות החוב על מנת לאפשר מימוש. בנוסף, לא יוקצו לבעלת השליטה אופציות למניות.

עוד נקבע בהסכם כי למחזיקי איגרות החוב יוקצו מניות בשיעור 48% מההון המונפק והנפרע של החברה, במקום 37% בהסדר המקורי.

איגרות חוב שהוחזקו על ידי החברה הבת הרמטיק יבוטלו וימחקו מבלי שתינתן לחברת הבת כל תמורה. לאחר מחיקת איגרות החוב תעמוד יתרת החוב למחזיקי האיגרות על 358 מיליון שקל. מלוא יתרת החוב תסולק כנגד הנפקת איגרות חוב חדשות של החברה.

כמו כן, החזקות בעלי המניות הקיימים בחברה ידוללו לשיעור של 10% מההון המונפק.
במועד ביצוע ההסדר יונפקו איגרות חוב סדרה ד' אשר יחליפו את סדרות א' ו-ג' אשר יימחקו מהמסחר.

לבעלי איגרות החוב הקיימות, יוקצו 48% מהון המניות. לבעלת השליטה יוקצו 16.742% מהון המניות. לאחר כל ההנפקות, תחזיק בוימלגרין ב-51% מהון המניות, בעלי איגרות החוב יחזיקו ב-48% מההון המונפק, ויתרת מניות החברה - 1% - תוחזק על ידי מחזיקים מקרב הציבור עד למועד ההסדר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker