האם הסכם הגישור הסודי של IDC הוא בעצם הסכם רכישה?

ביום רביעי נמחקה בקשת הפירוק נגד IDC של משה חוגג לאחר הליך פשרה מהיר במיוחד ■ ממידע שהגיע לידי TheMarker עולה כי החברה האם קרן סינגולריטים או חוגג העבירו כספים למבקשי הפירוק בתמורה לכך

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משה חוגג
משה חוגגצילום: דודו בכר

בקשת הפירוק שהוגשה נגד איי.די.סי (IDC), חברה בת של קרן סינגלורטים, הנמצאת בשליטתו של איש העסקים ובעלי בית"ר ירושלים משה חוגג, נמחקה ביום רביעי האחרון. זאת, לאחר הליך גישור שהתנהל בין הצדדים. ממידע שהגיע לידי TheMarker עולה כי כסף שולם מטעם סינגולריטים או חוגג למבקשי הפירוק, כחלק מהסכם הגישור. ואולם הצדדים סירבו למסור פרטים על ההסכם, המוגדר סודי. 

בקשת הפירוק הוגשה לפני חודש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב על ידי 17 אנשי עסקים, שהיו בעליה של אניפוינטס - חברה שעסקה במסחר באופציות בינאריות.  לטענתם, הם הגיעו ביולי 2017 להסכם מיזוג של החברה שלהם באיי.די.סי והיו אמורים לקבל  25% מחברת סטוקס, שהנפיקה מטבע דיגיטלי בשם זה ופעלה תחת איי.די.סי.

בתוך זמן קצר סטוקס גייסה 34 מיליון דולר, ולטענת מבקשי הפירוק ההיו אמורים לקבל לפחות 3.5 מיליון דולר על חלקם בהצלחה. ואולם לטענתם, התברר להם כי חוגג רשם את כל המניות של סטוקס על שמו, וכך רימה וגזל אותם.

חוגג או סינגולריטים נמנעו מהגשת תגובה לבית המשפט, וכשבוע לאחר הגשת הפירוק מונה מפרק זמני לחברה - עו"ד גיל אורן ממשרד יגאל ארנון - אף שהיא רשומה בקפריסין. בהחלטה על מינוי המפרק מתח השופט חגי ברנר ביקורת קשה על כך שחוגג לא הגיב לטענות בבית המשפט, "מדובר בשתיקה רועמת של חוגג. קשה להשלים עם כך שאיש עסקים הסופג האשמות כה חריפות, יימנע מלמסור את גרסתו שלו ולאמתה בתצהיר", נכתב בהחלטה.

כניסתה של החברה להליכי פירוק הסבה נזק לחוגג מבחינה תדמיתית ועסקית. איי.די.סי. מחזיקה בדומיין בשם אינבסט, שבאמצעותו מתכנן חוגג להקים בורסת קריפטו וכניסת החברה לפירוק היתה מעכבת את המהלך הזה.

אחרי שמונה מפרק זמני פנו הצדדים לגישור אצל עו"ד צבי בר-נתן. בהליך מהיר יחסית הם הגיעו לפשרה שכל פרטיה חסויים. זאת, שלושה ימים בלבד אחרי שמבקשי הפירוק הגישו לבית המשפט בקשה לזימון עדים, וביניהם מנכ"ל איי.די.סי לשעבר, איתי אבנרי; מנכ"ל סטוקס, אופיר גרטנר; ונהגו האישי וחברו של חוגג, רועי ברוכיאל - המחזיק 23% מהמניות באי.די.סי, לפי רשם החברות הקפריסאי (סינגולריטים מחזיקה ב-35%).

לדברי מקור הבקיא בהסכם, אילולא שולם הכסף למבקשי הפירוק, הצדדים לא היו מגיעים להסכם, ובוודאי לא בזמן כה קצר. מקור אחר הוסיף שהסכום ששולם הוא למעשה רכישת החלק של מבקשי הפירוק באיי.די.סי על ידי סינגולריטים.  

בהודעה המשותפת שהגישו הצדדים לבית המשפט הם לא התייחסו לעניין הכספי. בהודעה זו נכתב כי לאחר שמבקשי הפירוק נחשפו להתייחסות והתשובות של סינגולריטים וחוגג הם יישבו את המחלוקות שביניהם. "מבקשי הפירוק משכו את בקשת הפירוק וחזרו בהם מהטענות שהועלו בה והם מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה לחוגג ולבני משפחתו", נכתב בהודעה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker