אבי אורטל יחליף את ירון בלוך כמנכ"ל לאומי פרטנרס

בהתמודדות על התפקיד גבר אורטל על כמה מועמדים חיצוניים ופנימיים ■ בלוך מצטרף לקרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס, שרכשה את השליטה בחברת לאומי קארד

מיכאל רוכוורגר
ד"ר אבי אורטל
ד"ר אבי אורטלצילום: אלי אטיאס
מיכאל רוכוורגר

עוה"ד ד"ר אבי אורטל שותף בכיר בקרן השקעות פרטיות (פריווט אקוויטי) סקיי, עוזב את הקרן ומצטרף לבנק לאומי. אורטל (51) ימונה למנכ"ל לאומי פרטנרס - זרוע השקעות ריאליות ובנקאות להשקעות של בנק לאומי, ויחליף בתפקיד את ירון בלוך, המנכ"ל הדומיננטי של לאומי פרטנרס ב-8 השנים האחרונות. בלוך מצטרף לקרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס, שרכשה את השליטה בחברת כרטיסי אשראי לאומי קארד מידי לאומי, כשבלוך, שמשמש כיום כיו"ר לאומי קארד מטעם בנק לאומי, ימשיך בתפקיד.

בהתמודדות על התפקיד, שנחשב לאחד התפקידים היוקרתיים בשוק ההון ובמערכת הפיננסית, אורטל גבר על כמה מועמדים חיצוניים, וכן על מועמדים פנימיים מתוך לאומי פרטנרס - בהם סער אבנרי מנהל ההשקעות הראשי, שצפוי כעת לעזוב לאחר 10 שנים בחברה, וכן על יובל זעירא, מנהל פעילות בנקאות להשקעות ומיזוגים ורכישות. המועמדים שהגיעו לישורת האחרונה התראיינו אצל מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח, שלבסוף נתנה גיבוי לרונן אגסי, יו"ר לאומי פרטנרס, וראש חטיבת שוקי הון בבנק לאומי, לבחור במועמד שיעדיף.

לאורטל ניסיון בתחום גיוסי הון והנפקות עוד מהתקופה שבה שימש כשותף במשרד עורכי דין צלרמאייר-פילוסוף. לאחר מכן, לפני כ-10 שנים, הוא חבר לקבוצת קמן שהייתה בשליטתו של רוני אלרואי, חתנו לשעבר של יצחק תשובה, וניהל בין השאר את פעילות קמן קפיטל בתחום הפיננסים בארה"ב. לאחר מכן ניהל את החברות הבנות של תאת טכנולוגיות, שנשלטה בעבר ע"י קמן, ושנקלעה בהמשך למצוקת נזילות ולמצב של פשיטת רגל.

לפני כ-7 שנים אורטל הצטרף לסקיי, שהשותפים הבכירים בה הם צביקה יוכמן וניר דגן. אורטל לא נפרד לגמרי מסקיי, וימשיך לטפל בחלק מהחברות שבפורטפוליו שלה, ובהן שנפ וחברות אחרות.

אורטל מגיע ללאומי פרטנרס בתקופה רגישה. שכן אחרי שתרמה לרווח של בנק לאומי ב-6 שנים האחרונות כ-1.5 מיליארד שקל, לחברה נותרו כיום פחות נכסים שניתן יהיה לממש בתקופה הקרובה.

זאת בזמן שגם בתחום החיתום, שבו הובילה לאומי פרטנרס עד לפני כשנה, ירדה הבולטות שלה. בשנה האחרונה בנק דיסקונט השקיע בקרן החדשה של סקיי, כך שיהיה מענין לראות מי מהבנקים יובילו את גיוסי החוב וההון של חברות שבהן סקיי מושקעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker