בלעדי |

שטייניץ קונה זמן: האריך את כהונת נסרדישי בפעם השלישית

כהונתו של מנהל רשות המסים הוארכה עד סוף אוקטובר; ועדת האיתור המליצה על משה אשר כעל מחליפו - אך שטייניץ נחוש למנות מועמד חיצוני

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק

שר האוצר, יובל שטייניץ, ביקש אתמול ממנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי, להאריך את כהונתו בשלושה חודשים, עד 31 באוקטובר 2011. נסרדישי נעתר לבקשה.

נסרדישי (67) סיים באפריל קדנציה של ארבע שנים כמנהל רשות המסים. הוא נעתר לשלוש בקשות של שר האוצר להאריך את כהונתו, תחילה בחודש, אחרי כן בחודשיים ועתה בשלושה חודשים, "מתוך אחריות ומחויבות למערכת", לדבריו. נסרדישי עובד ברשות המסים זה 46 שנה.

יהודה נסרדישיצילום: עופר וקנין

שר האוצר ביקש מנסרידשי להאריך את כהונתו עד סוף אוקטובר מכיוון שאינו מתכוון למנות את משה אשר, פקיד שומה למפעלים גדולים (פשמ"ג) ברשות המסים, למנהל הרשות, אף שאשר נבחר כמועמד היחיד לתפקיד על ידי ועדת האיתור לתפקיד בראשות מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני. אשר נפגש באחרונה עם שטייניץ פעמיים, ושוחח אתו ארוכות. בפגישה השנייה נכח גם סגן שר האוצר, יצחק כהן.

שטייניץ איתן בדעתו למנות לתפקיד מנהל רשות המסים מועמד חיצוני ולא מועמד פנימי. מועמדו המועדף של השר לתפקיד, משה טרי, לשעבר מנהל רשות ניירות ערך, נפסל על ידי חוות דעת של היועץ המשפטי של נציבות שירות המדינה, רון דול, שנתמכה בחוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מייק בלס, בטענה כי לטרי אין ניסיון משפטי של עשר שנים בתחום המסים, כנדרש בתנאי הסף לתפקיד מנהל רשות המסים.

שטייניץ ביקש מנסרדישי כי יסכים להארכת כהונתו בשלושה חודשים כדי שיהיה בידו מספיק זמן לשקול בניחותא את הנושא, על כל היבטיו המשפטיים, הציבוריים והפנים-מערכתיים (באוצר), וכדי שיהיה בידו מספיק זמן לבחור מועמד שמתאים ושגם יהיה מקובל על הציבור ועל עובדי רשות המסים.

שר האוצר סבור כי מנהל רשות המסים צריך להיות בעל כריזמה ומנהיגות מוכחת. באחרונה הועלה בלשכת השר שמו של מועמד חדש לתפקיד, רו"ח דורון כהן, המשמש בשנתיים האחרונות כמנהל רשות החברות הממשלתיות. לכהן תואר שני במשפטים בנוסף לתואר בראיית חשבון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker