בארינבוים דוחה את מכירת בנק פיתוח תעשייה לבן זקן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> סיכויי השלמת העסקה למכירת השליטה בחברת זד.בי.איי (77%), שבשליטת צביקה בארינבוים, תמורת 128 מיליון שקל לאברהם נניקשווילי וג'קי בן זקן - פוחתים והולכים. נניקשווילי ובן זקן הם מבעלי השליטה במנופים פיננסיים.

אתמול דיווחה זד.בי.איי כי השלמת העסקה נדחית עד סוף אוגוסט. בין הצדדים סוכם כי בארינבוים יוכל לבטל את ההסכם בהודעה מוקדמת של 72 שעות, כל עוד לא הושלמה העסקה. זאת כשברקע מצויה החקירה שמנהלת רשות ני"ע נגד בן זקן וגיל אלדר (שלפי הערכות תיווך בעסקה בין בארינבוים לבן זקן) בחשד להרצת מניות מנופים.

צביקה בארינבוים

בנוסף, המאבק שניהלו מחזיקי אג"ח של בי.ג'י.איי השקעות נגד התוכניות של בן זקן ונניקשווילי להשתמש בקופת המזומנים של בי.ג'י.איי לרכישת מניות מנופים ב-180 מיליון שקל נשאו פרי. בי.ג'י.איי היא חברה בת של זד.בי.איי, המחזיקה בבנק פיתוח תעשייה, הנחשב לנכס העיקרי של בארינבוים עם קופת מזומנים של כחצי מיליארד שקל. בן זקן ונניקשווילי התחייבו כי אם ישלימו את רכישת זד.בי.איי, יבקשו את רשות מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי ושל סדרה ד' של זד.בי.איי לשימוש במזומנים של בי.ג'י.אי.

מניית מנופים ירדה בשנה האחרונה בכ-23% והחברה נסחרת לפי שווי שוק של 785 מיליון שקל. בן זקן ונניקשווילי מחזיקים עד ספטמבר באופציה לרכישת האחזקות של קבוצת משקיעים בראשות מרקוס וובר השווייצי (כ-40%) במנופים תמורת 385 מיליון שקל. זאת לפי שווי של 963 מיליון שקל. אם האופציה לא תמומש, לוובר יש אופציה לרכוש את אחזקותיו של בן זקן במנופים לפי שווי חברה של 846 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker