למרות החלום על הנפקה בחצי מיליארד דולר: קרן השקעות זרה רכשה את RAV של יצחקי

לפי ההערכות נקלעה RAV למצוקה תזרימית ונכסיה שועבדו לבנקים תמורת החוב הנאמד בעשרות מיליוני דולרים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

לאחר שלא גרף הצלחות עם רודמקו, שלאחרונה נמכרה כשלד הבורסאי לאלעד תשובה, רוני יצחקי נוחל אכזבה גם בעסקי התבואות המרוכזים בחברת RAV Agro Pro הפועלת ברוסיה, ושאותם הוא תכנן להנפיק בעבר לפי שווי של כ-250-500 מיליון דולר - ובזמן שמחירי הסחורות בעולם נמצאים דווקא בקו עלייה.

מן הדיווחים בחו"ל עולה כי קרן ההשקעות PPF Group שבשליטת המיליארדר הצ'כי פיטר קלנר, השתלטה על RAV, שיצחקי ככל הידוע הנו בעל מניות הגדול בחברה לאחר שהשקיע בה למעלה מ- 50 מיליון דולר. מן ההודעה של PPF לא נמסר הסכום אותו שילמה עבור RAV, אך לפי הערכות RAV נקלעה למצוקה תזרימית ונכסיה שועבדו לבנקים תמורת החוב הנאמד בעשרות מיליוני דולרים, כך שלמעשה PPF נוטלת על עצמה את החוב של RAV. בעלי מניות הנוכחיים שלה לא יראו מזומנים מהעסקה, שכן קלנר כנראה רוכש את חובותיה מהבנקים.

בעלת מניות גדולה נוספת בחברה הרוסית הנה קרן RP Capital, שקלנר היה בעבר שותף בה עם רפי ברבר ויצחקי. זאת לצד ענקית המזון הבינלאומית קרגיל - Cargill Foundation - שהשקיעה בחברה הרוסית כ-25-30 מיליון דולר, בתנאי שהחברה תונפק. לאחר שהתוכניות הללו לא יצאו לפועל נכנסה להליך משפטי נגד החברה ובעלי מניותיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker