טבע עוזבת את ביתה ההיסטורי בפתח תקוה - ועוברת לרמת החייל בתל אביב

טבע תשכור מחברת ויתניה מגדל משרדים של 19,500 מ"ר תמורת 26.7 מיליון שקל לשנה ■ ויתניה גברה על עזריאלי, שהציעה לטבע את המשרדים שבזק תפנה במרכז עזריאלי בתל אביב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טבע
טבעצילום: Ammar Awad/רויטרס

טבע תפנה את המטה ההיסטורי שלה ברחוב באזל בפתח תקוה ומשרדים בשלושה בניינים נוספים באזור התעשייה קרית אריה בעיר, ותעבור במחצית 2020 לרמת החייל בתל אביב - כך הודיעה החברה אתמול (ה') במכתב לעובדיה.

טבע חתמה על הסכם עם חברת ויתניה , לשכירת שטח במגדל ויתניה ברמת החייל, שישמש מטה הגלובלי המאוחד של החברה. טבע מעריכה כי כינוס ארבעה אתרים שונים לאתר אחד יהיה פתרון יעיל וחסכוני במידה משמעותית. 

ויתניה מחזיקה כיום בשטח של 37 אלף מ"ר ברחוב ראול ולנברג שברמת החייל, וכן בשטחי חניה של 35 אלף מ"ר ובחנות המושכרת לרשת טיב טעם . ויתניה בונה כיום מגדל נוסף בן 17 קומות על שטח של 19,500 מ"ר, שבנייתו תושלם בחודשים הקרובים. הבניין, שתוכנן על ידי משרד ישר אדריכלים, יושכר לחברת טבע - ויאכלס את 1,200 עובדי המטה, לאחר שוויתניה תבצע עבור טבע את ההתאמות הנדרשות במגדל.

ויתניה תשכיר לטבע את המגדל החל ביוני 2020 לתקופה של 12.5 שנים, בדמי שכירות של 26.7 מיליון שקל לשנה, שיעלו אחרי חמש שנותיו הראשונות של החוזה ב-7%. טבע תקבל אופציה להאריך את משך החוזה בשתי תקופות נוספות, כך שמשך החוזה הכולל בהנחה של מימוש שתי האופציות יגיע ל-24 שנים ו-11 חודשים. בכל מימוש אופציה, יעלה שכר הדירה ב-5%. דמי השכירות שתקבל ויתניה מטבע כוללים 700 חניות שיושכרו לטבע תמורת 650 שקל לחודש למקום חניה.

בוויתניה ציינו שהקמת מגדל ויתניה החלה לפני שנתיים ועלתה 140 מיליון שקל. על פי הערכות, ויתניה זכתה בהתמודדות על השכרת השטח לטבע לאחר שגברה על חברת עזריאלי  שהציעה לטבע את השטחים שתפנה חברת בזק במגדל המשולש במתחם בצומת עזריאלי בתל אביב.

ויתניה הייתה בעבר שותפה במגרש של חברת הדיור המוגן עד 120 ברחוב ולנברג פינת דבורה הנביאה ברמת החייל, אולם מכרה את אחזקותיה ב"עד 120" ל הפניקס , שמחזיקה כיום בבעלות המלאה על החברה. השטחים המושכרים כיום לטיב טעם, והחניות ברחוב ולנברג פינת דבורה הנביאה, מניבים לוויתניה הכנסה שנתית של 4 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker