נייר חדרה תרשום רווח הון של 50 מיליון שקל בעקבות פשרה עם מס הכנסה

החברה תרשום את הרווח בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2018 ■ הסכם שומות המס כולל בעיקר תשלום עבור המס על מכירת אחזקתה של החברה בחוגלה קימברלי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל נייר חדרהצילום: שגיא מורן
יורם גביזון

חברת נייר חדרה , שבשליטת קרן פימי, תרשום רווח הון של 50 מיליון שקל בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2018, לאחר שחתמה על הסכם שומות מס הכנסה בגין השנים 2016-2014 עם פקיד שומה חיפה. הסכם שומות המס כולל בעיקר תשלום עבור המס על מכירת אחזקתה של החברה בחוגלה קימברלי.

על פי ההסכם, תשלם נייר חדרה 86 מיליון שקל כולל הפרשי הצמדה וריבית. אולם מכיוון שהחברה ביצעה הפרשה שמרנית בגין מלוא רווח ההון התיאורטי על המכירה, יירשם רווח הון של 50 מיליון שקל נטו.

נייר חדרה מכרה את אחזקתה בחוגלה קימברלי (49.9%), יצרנית מוצרי הנייר הביתי, לחברת קימברלי קלארק בינואר 2015 תמורת 623 מיליון שקל. הסכום כלל תשלום של 40 מיליון שקל לנייר חדרה בתמורה להתחייבותה שלא להתחרות בחוגלה קימברלי לתקופה של שלוש שנים. רווח ההון שנרשם מהעסקה היה 440 מיליון שקל, ונייר חדרה ביצעה הפרשה למס של 140 מיליון שקל - כך שהרווח נטו הגיע ל-300 מיליון שקל.

ההון העצמי של נייר חדרה הסתכם ב-1.037 מיליארד שקל בסוף הרבעון השלישי של 2018, והרווחים הראויים לחלוקה הסתכמו ב-421 מיליון שקל. רישום רווח ההון יגדיל הן את ההון העצמי והן את פוטנציאל חלוקת הדיווידנדים על ידי החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker