נפטרים מתשלום במזומן: לאומי ובנק ירושלים החלו לשווק כרטיס שכר נטען לעובדים

הבנקים מציעים לעסקים כרטיסים נטענים לתשלום שכר לעובדים, שיחליפו את התשלום באמצעות צ'קים, מזומן או העברה בנקאית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עשרות אגורות

לקראת כניסתו לתוקף של החוק לצמצום השימוש במזומן, השיקו בנק לאומי ובנק ירושלים שיתוף פעולה לשיווק כרטיסי שכר נטענים (PrePaid) לעובדים שעד כה קיבלו שכר באמצעות צ'ק בנקאי.

בכך הבנקים מציעים ללקוחותיהם העסקיים כרטיסים נטענים לשכר ישירות בהעברה מהמעסיק. הכרטיסים הללו יחליפו את התשלום באמצעות צ'קים, מזומן או העברה בנקאית לחשבון העובדים - מהלך שמיועד לעובדים שאינם מקבלים את המשכורת החודשית בהעברה לחשבון הבנק. הצורך בכרטיס הנטען נולד מכיוון שלעובדים רבים במשק אין חשבון בנק בישראל. לפי הערכות, מדובר על כמיליון עובדים - ובהם תושבי קבע ותושבים ארעיים, שהשימוש שלהם במזומן מוערך ב-40 מיליארד שקל.

במסגרת ההסכם, לאומי מציע ללקוחותיו את הכרטיס איזיוויי (Easyway), כרטיס המוטען ישירות על ידי המעסיק ומשמש את העובד בנקודות מכירה בישראל ובחו"ל. הכרטיס הושק בראשונה לפני כשנה. זהו כרטיס מאסטר קארד בינלאומי, המופק על ידי בנק ירושלים ומתופעל על ידי חברת Imagen. ניתן להשתמש בו לרכישה בכל בית עסק או אתר מקוון המכבד כרטיסי מאסטר קארד. בנוסף, באמצעות הכרטיס ניתן למשוך מזומן במכשירים האוטומטיים בישראל ובחו"ל. לא ניתן להפקיד כסף בכרטיס ממקורות שאינם שכר ממעסיק מוצהר.

הנפקת הכרטיס אמורה לייתר את הצורך של העובדים בהגעה פיזית לסניף הבנק ואת ההתנהלות במזומן. בנוסף, למחזיקי הכרטיס יינתן שירות 24 שעות ביממה בשפות שונות,  וכן תהיה להם גישה למידע בגין יתרות ושימושים באמצעות אתר אינטרנט ייעודי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker