מבטח שמיר מקדמת הקמת תחנת כוח בעלות של 450 מיליון דולר בגבעת השלושה

החברה תשקיע בפרויקט של קסם אנרגיה להקמת תחנת כוח המופעלת בגז טבעי, בהספק של 450 מגה-ואט ■ הפרויקט צפוי להניב למבטח שמיר תשואה דו ספרתית נמוכה על ההון העצמי שתשקיע בו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיר שמיר
מאיר שמירצילום: דניאל צ'צ'יק

מבטח שמיר , שבשליטת מאיר שמיר, תשקיע בפרויקט של חברת קסם אנרגיה להקמת תחנת כוח המופעלת בגז טבעי, בהספק של 450 מגה-ואט, בשטחי קיבוץ גבעת השלושה שליד פתח תקוה. ההשקעה הצפויה בפרויקט היא 450 מיליון דולר, כשעל פי הערכות הוא צפוי להניב למבטח שמיר תשואה דו ספרתית נמוכה על ההון העצמי שתשקיע בו.

מימון אופייני של פרויקט להקמת תחנת כוח נעשה בהלוואות בנקאיות בשיעור של 80% מעלות ההשקעה, והיתרה מהונם העצמי של בעלי המניות. הפרויקט של קסם אנרגיה נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים, ויידרש לאישור הוועדה לתשתיות חשמל, רשות החשמל וחברת החשמל בטרם יגיע לסגירה פיננסית, שצפויה בתוך שנתיים לפחות. קסם אנרגיה נמצאת כיום בבעלות קיבוץ גבעת השלושה, חזי קוגלר לשעבר מנכ"ל משרד התשתיות, ואלון פולישוק לשעבר יועץ בכיר במשרד התשתיות.

על פי ההסכם, יוקצו למבטח שמיר 53% ממניותיה של קסם אנרגיה תמורת התחייבות לממן את פעילותה עד לסכום של 40 מיליון שקל בהלוואות בעלים נושאות ריבית. מימון החברה בסכומים העולים על סכום זה יתחלקו בין בעלי קסם אנרגיה על פי חלקם היחסי בהונה של החברה לאחר ההקצאה.

מבטח שמיר תהיה זכאית למנות שלושה מתוך חמשת חברי הדירקטוריון של קסם אנרגיה, והחלטות הדירקטוריון יתקבלו ברוב רגיל, למעט בנושאים מהותיים שיחייבו רוב של 70% לפחות. השלמת ההסכם מותנית בקבלת אישור אסיפת חברי קיבוץ גבעת השלושה בשבוע הבא, לאחר שדירקטוריון מבטח שמיר כבר אישר את ההסכם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker