אלטשולר שחם פרופרטיז תשקיע 30 מיליון שקל בבניין משרדים של אספן בהולנד

אלטשולר שחם פרופרטיז מחברת בין משקיעים פרטיים - בעיקר משקיעים מסווגים - להשקעות נדל"ן בחו"ל ■ ההשקעה תיעשה כך שיונפקו לאלטשולר מניות בחברת הנכס, ולאחריה שיעור האחזקה שלה יסתכם בכ-49%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גילעד אלטשולר
גילעד אלטשולרצילום: עופר וקנין

בית ההשקעות אלטשולר שחם, באמצעות אלטשולר שחם פרופרטיז, נכנס לשותפות עם אספן גרופ בבניין משרדים בהולנד. הבניין, Park Tower בעיר אמסטלפיין, נרכש על ידי אספן באוקטובר השנה תמורת 27.3 מיליון יורו. ההשקעה תיעשה כך שלאלטשולר שחם פרופרטיז יונפקו מניות בחברת הנכס, ולאחר מכן שיעור האחזקה שלה יסתכם בכ-49%.

אלטשולר שחם פרופרטיז, בניהולו של ארל צין, היא חברה בת של אלטשולר שחם. החברה מחברת בין משקיעים פרטיים - בעיקר משקיעים מסווגים - להשקעות נדל"ן בחו"ל. מודל ההשקעה דומה לזה של קרן הגשמה, שמחברת בין משקיעים פרטיים למיזמי נדל"ן בחו"ל. בתמורה להשקעה, המשקיעים מקבלים יחידות השתתפות בחברת הנכס, כשאלטשולר הוא הגורם המתווך בעסקה. באלטשולר ציינו כי כלל יחידות ההשתתפות בעסקה שווקו במהרה.

גיא פרג
גיא פרג

הבניין המדובר, שנבנה ב-1998, שופץ ב-2015-2014, וכולל עשר קומות משרדים וחניות המשתרעות על שטח כולל של 11,452 מ"ר. דמי השכירות הממוצעים שמניב הנכס בשנה נאמדים ב-2.1 מיליון יורו, המשקפים תשואה של 7.8% על ההשקעה. הנכס מושכר ל-15 שוכרים, שהעיקריים בהם הם הבנק ההולנדי Rabobank וחברת Regus – חברה בינלאומית העוסקת בהשכרת חללים משותפים.

אספן – שנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-375 מיליון שקל - פועלת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה וישראל. בבעלותה של החברה גם קרקעות להשקעה, ומבנים להשכרה בישראל ובחו"ל בשטח כולל של כ-375 אלף מ"ר, המושכרים לכ-260 שוכרים בתפוסה של כ-95%.

"רכישת הנכס בהולנד היא נדבך ביישום האסטרטגיה העסקית של אספן להמשך ההתרחבות בשוק המשרדים ההולנדי, שלהערכתנו הוא שוק אטרקטיבי. אנו מזהים בשוק פוטנציאל להמשך צמיחה ועליית ערך. בכוונתנו להמשיך ולהעמיק את פעילותנו בהולנד, אותה אנו מסמנים כמדינת יעד מרכזית גם לשנים הבאות", אמר גיא פרג, יו"ר אספן גרופ.

בית ההשקעות אלטשולר שחם הוקם ב-1990 ומתמחה בניהול קרנות נאמנות, תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות פנסיה. הקבוצה, המנהלת נכסים בהיקף כספי כולל של כ-112 מיליארד שקל, הוקמה על ידי קלמן שחם וגילעד אלטשולר, המכהן כמנכ"ל משותף לצד רן שחם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker