אפקון זינקה ב-315%: תקים עם מנרב את בנק הדם של מד"א ברמלה ב-260 מיליון שקל

העלייה במניה הגדילה את שווי המניות שבידי עתליה שמלצר – אשתו של שלמה שמלצר שנפטר לפני כמה שנים – לכחצי מיליארד שקל ■ הפרויקט ברמלה צפוי להתבצע בשותפות בין מנרב ואפקון

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל רייף, יו"ר אפקון
ערן אזרן

אפקון החזקות , שבשליטת משפחת שמלצר, ממשיכה להתרחב ולהגדיל את צבר העבודות של הקבוצה. אפקון, בשיתוף מנרב אחזקות שבשליטת אברהם קוזניצקי, זכו במכרז להקמת בנק הדם והמרכז הלוגיסטי של מגן דוד אדום (מד"א) ברמלה. תמורת ההקמה, שתימשך 26 חודשים, יקבלו שתי החברות 262 מיליון שקל.

הפרויקט צפוי להתבצע באמצעות מנרב ואפקון, במישרין או באמצעות תאגיד ייעודי (SPV) שיוקם ויוחזק על ידי שתי החברות בחלקים שווים. באופן זה, הצדדים יישאו בחלקים שווים בכל הסיכויים והסיכונים הנובעים מהפרויקט, כך נמסר מהחברות. מניית אפקון עולה בתגובה להודעה על הזכייה ב-4% - ומשלימה זינוק של כ-315% בחמש השנים האחרונות. העלייה במניה הגדילה את שווי המניות שבידי עתליה שמלצר – אשתו של שלמה שמלצר שנפטר לפני כמה שנים – לכ-550 מיליון שקל.

אפקון – שנסחרת לפי שווי של כ-900 מיליון שקל - עוסקת בביצוע מיזמי תשתית, מערכות אלקטרו-מכניות, תקשורת, בקרה ואוטומציה. החברה היא חלק מקבוצת שלמה, שפעילה בתחומי הרכב בישראל, ובכלל זאת ייבוא רכבי אופל, שירותי ליסינג והשכרה (צי של יותר מ-80 אלף כלי רכב) וכן יבואנית כלי רכב של היצרנית הסינית BYD.

הזכייה במכרז להקמת בנק הדם מצטרפת לכמה פרויקטים שבהם זכתה אפקון בחודשים האחרונים, ובהם הקמת קמפוס בירושלים לחברת מובילאיי בעלות של 950 מיליון שקל; וכן זכייה במכרז לתכנון והקמה של בתי המשפט בצפת ובטבריה בתמורה ל-140 מיליון שקל.

אפקון הוקמה על בסיסה של חברת פויכטונגר שפעלה בתחום התשתיות החל ב-1949, ונרכשה ב-2003 על ידי משפחת שמלצר. מאז הרכישה גדלה הקבוצה, רכשה חברות נוספות והרחיבה את תחומי פעילותה. כיום, החברה פועלת כיזם, כקבלן ראשי (GC, EPC), כקבלן משנה וכספק שירותים ואחזקה. לאחר שלב התכנון, ההקמה והביצוע מספקת הקבוצה גם חוזי שרות ואחזקה רב שנתיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker