הישג לעובדי שיכון ובינוי - יקבלו 10 מיליון שקל מענק מכירה

הסכם שגובש עם נציגי ההסתדרות ועם ועד עובדי החברה יסיים את סכסוך העבודה שהכריזו העובדים בספטמבר ■ ההסכם יסדיר את מכלול ההשלכות על העובדים של מכירת השליטה בחברה משרי אריסון לנתי סיידוף באוגוסט - תמורת 1.1 מיליארד שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי סיידוף
יורם גביזון

חברת שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף (47%) צפויה לחתום ביום ראשון הקרוב על הסכם עם נציגי ההסתדרות ועם ועד עובדי החברה, שלפיו שיכון ובינוי תשלם לעובדים מענק מכירה בסכום של 10 מיליון שקל. המענק ישולם לאחר שדירקטוריון החברה, בראשותו של תמיר כהן, יו"ר החברה ונציגו של נתי סיידוף, אישר אותו. ההסכם יסיים את סכסוך העבודה שהכריזו העובדים ב-17 בספטמבר 2018. העובדים באמצעות הסתדרות עובדי העץ, איימו בשביתה שתחל במועד שלא צוין.

סכסוך העבודה נגע לדרישת נציגות העובדים לנהל משא ומתן לקראת חתימה על הסכם עבודה קיבוצי לעיגון והבטחת זכויות העובדים. העובדים דורשים כי הסכם העבודה גם יסדיר את מכלול ההיבטים וההשלכות על העובדים של מכירת השליטה בשיכון ובינוי מאריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון לנתי סיידוף - תמורת 1.1 מיליארד שקל באוגוסט 2018. העובדים תבעו, בין השאר, לקבל מענק מכירה ולהאריך את תוקפם של הסכמי העבודה הקיבוציים.

להכרזת סכסוך העבודה קדמו מגעים בין 9,700 עובדי שיכון ובינוי לבין הנהלת שיכון ובינוי ונציגיה של אריסון השקעות, על תשלום מענק מכירה. אריסון סירבה לשלם מענק מכירה, ומקורביה טענו שסיידוף לקח על עצמו לטפל בכל ההיבטים של עסקת המכירה.

אריסון דחתה גם הצעה של סיידוף, שלפיה העובדים יקבלו מענק מכירה של 14-10 מיליון שקל, שישולם בחלקים שווים על ידי סיידוף ואריסון השקעות. המגעים הכושלים בין העובדים לבין נציגיה של אריסון גררו ביקורת חריפה של נציגי העובדים, שטענו כי חזון הקיימות ועשיית הטוב של אריסון הוא מהפה ולחוץ. לטענתם, סירובה של אריסון לשלם מענק מכירה נובע מהחשש מפני תקדים, שיחייב אותם לשלם מענק מכירה גדול בהרבה לעובדי בנק הפועלים לכשתשלים את מכירת אחזקתה בבנק.

אריסון הודיעה בתחילת ספטמבר 2018 על כוונתה למכור את השליטה בבנק הפועלים, ולפני שבועיים מכרה אריסון השקעות 4.26% ממניות בנק הפועלים תמורת 1.43 מיליארד שקל, והקטינה את אחזקתה בבנק מ-20.01% ל-15.74%  - וחדלה להיות בעלת שליטה בבנק הפועלים. משיכון ובינוי לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker