האג"ח של אול־ייר קפצו עד 17%: "נעשה כל מה שצריך כדי להשיב את אמון השוק"

מנכ"ל חברת הנדל"ן האמריקאית ניסה להרגיע את המשקיעים - לאחר שנטען כי 3.7 מיליון דולר הועברו בטעות לחברה פרטית של בעל השליטה

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
רובע ברוקלין, ניו יורק
רובע ברוקלין, ניו יורקצילום: אי־פי

"נעשה כל מה שצריך, לא נפסיק, עד שנחזיר את אמון השוק באג"ח שלנו. אנחנו נוכיח לשוק מחדש את החוזק של החברה. אתם תראו זאת" — כך אמר אתמול ג'ואל גולדמן, בעליה של חברת הנדל"ן האמריקאית אול־ייר (Allyear), בשיחת משקיעים שנערכה אחר הצהריים. השיחה כונסה על רקע הדיווח בדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2018, כי סכום של 3.7 מיליון דולר הועבר בטעות, כך נטען, לחברה פרטית של בעל השליטה.

בעקבות העברת הכספים המוטעית, האג"ח של אול־ייר צנחו בבורסה, והתשואה המקסימלית עליהן זינקה לרמת זבל של כ–20%. אתמול, לאחר שיחת ההבהרה ופרסום דיווח בעניין, האג"ח רשמו עליות חדות של עד 17%, והתשואה ירדה בהתאמה לכ–13% בסדרה ב' הארוכה.

"המערכת שלנו איתרה את הטעות שבוצעה, וטיפלנו בזה. החברה היתה ותמיד תהיה במקום חזק, כך שיהיה מספיק כסף ומקורות כדי להבטיח את התשלום למחזיקי האג"ח. גם היום, בלי לגייס דולר או שקל, אנחנו יכולים לפרוע את החוב רק מהתזרים של הנכסים שלנו. אנחנו כאן ונעשה כל מה שצריך. לא נישן, עד שנרגיע את מחזיקי האג"ח. אנחנו יכולים להבטיח כי האקוויטי הוא משני לפירעון החוב", הוסיף גולדמן.

אול־ייר היא מהחברות המרכזיות שגייסו בתל אביב — 2.3 מיליארד שקל בארבע סדרות אג"ח. החברה בונה דירות בברוקלין, ניו יורק. עוד לפני שיחת הוועידה אול־ייר פירסמה דיווח, שבו תיארה את השתלשלות האירועים שהביאה להעברה הכספים המוטעית.

לפי הדיווח, מקור הטעות הוא הליך מימון מחדש מקביל שנעשה לחמישה נכסים שבבעלות החברה ולנכסים מחוץ לחברה בבעלותו של גולדמן. בחברה הסבירו כי המימון מחדש המקביל בוצע בידי אותו משרד עורכי דין ואותה חברת טייטל. מדובר בחברה הנמצאת תחת פיקוח של הממשל הפדרלי, שאמונה על הבטחת זכויות הצדדים בעסקות נדל"ן, בדומה לעו"ד נאמן בישראל.

"במועד המימון מחדש, 3.7 מיליון דולר שעמדו לזכות חברת נכס שבבעלות החברה, הועברו בשוגג בידי חברת הטייטל לשם פירעון הלוואה קיימת בנכס המוחזק בידי תאגיד אחר שבשליטת בעל השליטה מחוץ לחברה, בהתאם להוראות של עורכי הדין שליוו את המימון מחדש", נכתב בדיווח לבורסה. בשולי הדיווח, אל־ייר הדגישה בפני המשקיעים כי בעל השליטה תרם לחברה בשנתיים האחרונות 14 נכסים חדשים, בשווי הון עצמי מצטבר של 70 מיליון דולר, ובכוונתו לתרום עוד כמה נכסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker