ההסדר שמציעה מטומי - הזרמה של עד 10 מיליון דולר ודחייה בתשלומי האג"ח

חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי, המצויה במשבר כבד, פירסמה מתווה מטעמה לשיפור מצבה ■ החברה החלה במגעים עם מחזיקי האג"ח לגיבוש הסדר חוב זמן קצר לפני שתעביר תשלום של 18 מיליון דולר בגין הרכישה של יתרת מניותיה של החברה הבת

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליעם גלין, מנכ"ל מטומי
ליעם גלין, מנכ"ל מטומי

חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי , המצויה במשבר כבד, פירסמה מתווה מטעמה לשיפור מצבה ובמטרה לשכנע את מחזיקי האג"ח להמרה מסדרה א' לא להעמיד את יתרת החוב כלפיהם בסך 102 מיליון שקל לפירעון מיידי. ההצבעה של מחזיקי האג"ח אמורה להתקיים בימים הקרובים.

מטומי החלה במגעים עם מחזיקי האג"ח לגיבוש הסדר חוב זמן קצר לפני שתעביר תשלום של 18 מיליון דולר בגין הרכישה של יתרת מניותיה של החברה הבת - טים אינטרנט - ממייסדי החברה, ריינמייקר הגרמנית. נושי מטומי חוששים שעקב תשלום זה החברה לא תעמוד במלוא התחייבויותיה. לפי נתוני אתר סטוקר, מחזיקי האג"ח הגדולים במטומי הם אדמונד דה רוטשילד, אי.בי.אי , מיטב דש , אנליסט ו הראל .

מטומי הונפקה לפי שווי של 350 מיליון דולר, ואילו אתמול נקבע שווייה בסיום המסחר על 26 מיליון שקל. אתמול עלתה אג"ח א' של מטומי ב–10.3%, והתשואה עליה ירדה ל–24.6%. מניית מטומי עלתה אתמול ב–16.5%.

גיוס הון לתוך החברה

המתווה המוצע של מטומי הוא לגיוס הון לתוך החברה בסכום כולל של עד 10 מיליון דולר. בעלי המניות הבולטים שלה, שמחזיקים ב–55% ממנה, התחייבו להשתתף בגיוס. מדובר בחברת הפרסום הצרפתית פובליסיס, הפרסומאי אילן שילוח וקרנות השקעה ויולה וברוש. דרישת מחזיקי האג"ח היא שתתבצע הזרמה של 10–16 מיליון דולר.

במתווה המוצע מציינת מטומי כי יתקיים דיון עם חברת ריינמייקר לגבי שינוי תנאים לרכישת יתרת מניות טים אינטרנט. זאת בניסיון לקבל הנחה במחיר הרכישה. מטומי גם מציעה "התאמות במועדי התשלומים של האג"ח, כך שתשלום הקרן יכלול הקדמה של תשלום חלקי ל–2019 ודחייה של חלק אחר ל–2022 — כך שההשפעה הכוללת תהיה דחייה מוגבלת ללא כל הפחתה (תספורת) בסכום ההחזר".

עוד מבקשת מטומי, לבצע התאמה של אמות מידה פיננסיות (קובננטים), וציינה כי היא מוכנה לשקול העלאה מסוימת בריבית. היא גם מציעה לתת למחזיקי האג"ח שעבוד על חלק מהנכסים הפיננסיים שלה.

ממטומי נמסר: "פירעון מיידי הוא כוחניות מיותרת. זהו מהלך קיצוני, לא אחראי, לא מידתי, וכזה שפוגע לא רק בכל בעלי העניין, אלא קודם כל במחזיקים עצמם. אנחנו קוראים למחזיקים לבחון לעומק את המתווה ולדון בו יחד אתנו. אין כל היגיון בפירוק החברה ובהורדה לטמיון של טכנולוגיה, ידע וניסיון — שהם נכס בעל פוטנציאל רב כל עוד הוא נושם".

מחזיקי איגרות החוב של מטומי בחרו בעורכי הדין עדי פיגל ואופיר נאור לייצגם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום