כנפיים וישראייר הגישו הצעה לרכישת כימ-ניר

שתי החברות הגישו הצעות לרכישת הפעילויות של כימ-ניר לנאמנה שמונתה לחברה ■ בישראייר מעוניינים לרכוש את פעילות כיבוי האש של החברה ■ באוקטובר השנה הגישה כימ-ניר בקשה לבית המשפט להקפאת הליכים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטוס כיבוי
מטוס כיבויצילום: אליהו הרשקוביץ

חברת כנפיים, שבשליטת משפחת בורוביץ', הגישה לעורכת הדין ניצה פוזנר הנאמנה מטעם בית המשפט הצעה לרכישת חברת כימ-ניר. חברת ישראייר הגישה בקשה לרכישת פעילות כיבוי האש.

כימ-ניר, שמעסיקה 120 עובדים, פועלת בתחום התעופה החקלאית, האזרחית והמסחרית, והיא אחראית על הפעלת מערך כיבוי האש המוטס של ישראל באמצעות מטוסים שנמצאים בבעלות חברת אלביט מערכות . המחזור השנתי של פעילות זו מוערך ב-20 מיליון שקל, כולל תשלום קבוע של 1.05 מיליון שקל לחודש עבור העמדת מערך של טייסים בכוננות, ומתוספת תשלום בהתאם לפעילות בפועל.

החברה עוסקת בכיבוי שריפות וריסוס, ובבעלותה שני מכוני בדק במנחת מגידו ובמנחת קדמה, הליקופטרים ומערך של מנחתים שכולל את מגידו בצפון, קדמה בדרום, והרצליה בעיקר למסוקים במרכז. החברה מפעילה שני מסוקים לטובת פעילות אחזקת קווי הולכת החשמל תמורת 2.2 מיליון שקל לשנה. הקבוצה מעניקה גם שירותי הטלת פיתיונות נגד בעלי חיים שעלולים להפיץ מחלות וזיהומים ומרססת עבור צה"ל עשבייה באזורים רגישים ליד הגבול או לידי בסיסים צבאיים ובשדות מוקשים.

בעל השליטה של כימ-ניר הוא מרדכי אכטמן, 90, באמצעות חברת אכטמן הנדסה והמנכ"ל שלה הוא אורי זהר.

בית המשפט המחוזי בלוד נתן בסוף אוקטובר 2018 צו להקפאת הליכים בכימ-ניר ל-60 יום ומינה את עורכת הדין ניצה פוזנר כנאמנת. בקשתה של כימ-ניר הוגשה נוכח המשבר התזרימי שאליו נקלעה בעקבות עיכובים בהשלמת מכירת השליטה בה בפברואר 2018 לחברת טומהוק ט.מ אחזקות של עמית אברמוביץ' תמורת 28 מיליון שקל. כימ-ניר הפסידה 1.5 מיליון שקל במחזור של 59 מיליון שקל ב-2016 והפעילות השוטפת באותה שנה ייצרה גירעון של 1.6 מיליון שקל בתזרים המזומנים.  

החובות של כימ-ניר מסתכמים ב-25 מיליון שקל. הנושה הגדול של כימ-ניר הוא בנק איגוד לו חייבת החברה 8 מיליון שקל. 87 עובדי החברה שהגישו את בקשת הפירוק כתבו בבקשה שלא הופרשו להם כספים לקופות גמל וקרנות השתלמות במשך יותר מחמישהחודשים.

כנפיים וישראייר לא מסרו תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker