מחאת הקוטג' מגיעה לחיסכון הפנסיוני: קבוצה בפייסבוק נאבקת בדמי הניהול

קבוצה בשם "שוד הפנסיה הגדול", שנפתחה ברשת החברתית בשבוע שעבר, מציגה רשימה של צעדים שבאמצעותם ניתן להגביר את השקיפות והתחרות בתחום הגמל. במקביל הוקם באחרונה אתר שמציע לחוסכים להתאגד בקבוצות כדי לקבל הנחה בדמי הניהול

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

>> קבוצות המחאה בפייסבוק מגיעות גם לתחום החיסכון הפנסיוני. קבוצה חדשה שנפתחה ברשת החברתית בשבוע שעבר תחת השם "שוד הפנסיה הגדול" שמה לה למטרה להילחם בדמי הניהול הגבוהים שגובות חברות הגמל מהחוסכים.

שמה של הקבוצה לקוח מתחקיר TheMarker שפורסם לפני שנה וחצי, שבו נחשפו היקפי דמי הניהול השערורייתיים שמשלמים החוסכים לחברות המנהלות, שמצטברים לאורך עשרות שנות חיסכון לסכומים שבין מאות אלפי שקלים למיליוני שקלים.

בניסוח הראשוני של מטרות הקבוצה, שהועלה לדף הפייסבוק שלה, נכללת דרישה לחייב חברות שמעלות את דמי ניהול להציג ללקוחותיהן סימולציה מפורטת של הפגיעה עקב כך בחיסכון שלהם בעת הפרישה, ושל הסכומים המצטברים של דמי הניהול שייגבו על פני השנים בהתאם לתשואה הצפויה. כמו כן, שמה לה הקבוצה למטרה לפעול לשינוי החוק, כך שסוכני הביטוח ייהפכו ממשווקים פנסיוניים שאינם אובייקטיביים ליועצים אובייקטיביים, במקביל לקידום ערוצי הפצה אובייקטיביים חלופיים.

בקבוצה גם דורשים שכל גוף שפועל בתחום הגמל יחויב ליצור מסלול שבו יוכל הלקוח לנהל בעצמו את החיסכון בקופה אישית. כיום יכולות החברות להפעיל קופות גמל אישיות, אך הן אינן מחויבות לעשות זאת. אף שהאפשרות להפעיל קופות שכאלה קיימת בישראל כבר יותר משנה, רק שלוש חברות מציעות אותה לחוסכים - הדס ארזים, מיטב ופסגות.

הקבוצה גם הציעה לקדם יוזמות שנכללו ברפורמה להגברת התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני, שפירסם באחרונה המפקח על הביטוח. בין אלה נכללות הורדת תקרת דמי הניהול במוצרים הפנסיונים השונים - קופות גמל, ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה - והרחבת האפשרות לעובד לבחור גם את הסוכן ולא רק את החברה שתנהל עבורו את החיסכון.

"הנחה בהתאם לגודל הקבוצה"

בנוסף, לפני חודש עלה לאינטרנט אתר שנמצא בכתובת am1.co.il. ושמאפשר לגולשים שמעוניינים במוצר מסוים להתאגד לקבוצה כדי להוזיל עלויות. באתר נמצאות כעת בשלבי התאגדות מספר קבוצות סביב שלל נושאים, מקניית מקרר וכורסת מסאג', דרך רכישת מנוי שנתי למועדון כושר ועד קבלת הנחה בדמי הניהול בקופות גמל ובקרנות השתלמות.

באתר מצפים שאם תגובש קבוצה של 200 איש שמחזיקים בקופת גמל, הם יוכלו לגשת לבתי ההשקעות ולחברות הביטוח ולערוך ביניהם סוג של מכרז על דמי הניהול שיגבו מהלקוחות שהתאגדו בקבוצה. "דיברנו עם כמה בתי השקעות והם הביעו נכונות לכך שאם נבוא עם קבוצה גדולה, נקבל הנחה בדמי הניהול", אומר רן דולב, שהקים את האתר יחד עם דפנה דז'אלצקי.

"אנחנו לא יודעים עדיין כמה הנחה נקבל, ומה יהיו הדרישות של הגופים לגבי היקף הקופה של כל לקוח שיהיה בהסדר. מה שברור זה שככל שנהיה יותר גדולים, כך נוכל לקבל הנחה גדולה יותר".

מלבד האתר, יש לדולב חברה לניהול תיקים בשם הדר-דולב ,והוא שותף בסוכנות פנסיונית בשם אנרג'י פתרונות פיננסיים. לדבריו, אין קשר בין העסקים האחרים לאתר. "לאחר שתגובש קבוצה ותיקבע ההטבה, יתבצע הטיפול בלקוחות שהתאגדו ישירות דרך בית ההשקעות הזוכה או שנפנה לסוכנות שתטפל בזה".

זו יכולה להיות הסוכנות שאתה שותף בה, אנרג'י?

דולב: "אין קשר. באנרג'י לא עסקנו המון זמן בלקוחות חדשים, ועיקר הפעילות היא שימור לקוחות. אין קשר בין אנרג'י לסיפור הזה. זו יכולה להיות כל סוכנות. מה שחשוב הוא שיש לנו את הידע וההיכרות עם השוק הזה".

מה תרוויחו מזה?

"בדרך כלל אנחנו מקבלים עמלה מסוימת מספק המוצר על קבוצה שמתאגדת דרכנו, אבל בסיפור של קופות הגמל זה עדיין לא שם. בשלב הזה אנחנו לא מצפים לקבל שום תמורה. פתחנו את הקבוצה בעיקר כדי לייצר תנועה באתר. זהו אתר בהרצה, וחשוב לנו שיהיו בו כמה שיותר קבוצות ורוכשים פעילים. ברגע שתהיה לנו קבוצה גדולה ונראה שהתחום זוכה לביקוש, אז אולי נחשוב גם על הכנסה וננסה לברר עם הרגולטור ועורכי הדין שלנו איך ניתן לעשות את זה".

באגף שוק ההון והביטוח באוצר, האחראי על ענף הגמל והפעילים בו, לא הגיבו לפניית TheMarker לגבי היבטי הפיקוח על מיזם מסוג זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker