אל על לא תחדש את כהונתו של פיני גינזבורג כחבר בדירקטוריון

גינזבורג, שמחזיק ב-8% ממניותיה של אל על, חשוד בביצוע לכאורה של עבירות של סחר במידע פנים ותרמית בניירות ערך ■ אל על: "גינזבורג ביקש שלא לחדש את כהונתו כדירקטור"

יורם גביזון
פיני גינזבורג
פיני גינזבורגצילום: אילן אסייג

חברת אל על החליטה שלא להעלות את שמו של פיני גינזבורג, דירקטור ובעל המניות השני בגודלו בחברה (8%), לרשימת הדירקטורים שחידוש כהונתם יובא לאישור אסיפת בעלי המניות.

האסיפה, שתתקיים בחודש הבא (31 בדצמבר), תתבקש לחדש את כהונתם של תמי מוזס בורוביץ, מבעלי השליטה, יהודה לוי, היו"ר אלי דפס, היו"ר לשעבר עמיקם כהן, והדירקטורים שלמה חנאל, סופיה קימרלינג ורות דהן (פורטנוי).

האסיפה שהיתה אמורה להתכנס בשבוע שעבר (21 בנובמבר) ולאשר גם את חידוש כהונתו של גינזבורג נדחתה יום לפני כינוסה לאחר שגינזבורג נעצר ונחקר בחשד שביצע עבירות של סחר במידע פנים ותרמית בניירות ערך.


לוגו אל על
צילום: AMIR COHEN /רויטרס

גינזבורג נחשד שביולי 2017 - לאחר שנחשף לכאורה למידע לפיו החברה תציג תוצאות כספיות גרועות ברבעון השני של 2017 - ביצע שלוש עסקות מחוץ לבורסה שבמסגרתן מכר למשקיעים מוסדיים 10 מיליון מניות שהן 2% מהונה של החברה במחיר של 3.36 שקלים למניה ובתמורה כוללת של 33.6 מיליון שקל, והקטין בכך את אחזקתו במניות אל על מ-10% ל-8%.

חודש לאחר ביצוע העסקות, פירסמה אל על תוצאות כספיות גרועות והמניה קרסה ב-20% בתוך יומיים. מכירת המניות על ידי גינזבורג חסכה לו, על פי החשד, הפסד של שבעה מיליון שקל.

גינזבורג נחשד ששכנע את הרוכשים לרכוש את המניות למרות שהיה מודע להרעה הצפויה בתוצאותיה הכספיות של החברה. זאת אינה ההסתבכות היחידה של גינזבורג עם החוק. גינזבורג, שהוא בעל סוכנות הנסיעות הלל, הוא אחד משמונה מנהלים של ארבע חברות שנגדן הוגש ביולי 2018 כתב אישום על השתתפות בקרטל של ארגון נסיעות תלמידים ובני נוער לפולין.

מחברת אל על נמסר בתגובה: "פנחס גינזבורג ביקש שלא לחדש את כהונתו כדירקטור בחברה באסיפה השנתית שזומנה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker