רגע לפני העלאת הריבית: מניבים גייסה אג"ח ל-7 שנים בריבית של 2.7%

בין הגופים שהשתתפו בהנפקה: כלל ביטוח, מיטב דש, מנורה, פורסט, פיוניר, והראל ■ הגיוס נועד למימון רכישת המתחם הלוגיסטי רמלה-נשרים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניבים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג

רגע לפני העלאת הריבית, קרן הריט מניבים הבטיחה אמש (שני) גיוס של כ-115 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה (ב'). במסגרת המכרז למשקיעי מוסדיים, קיבלה הקרן ביקוש של כ-270 מיליון שקל לאג"ח, והריבית נקבעה ברמה של 2.75%.

האג"ח שתנפיק מניבים צמודות למדד המחירים, במשך חיים ממוצע של כ-7.2 שנים. בין הגופים שהשתתפו בהנפקה: כלל ביטוח, מיטב דש, מנורה, פורסט, פיוניר, והראל. שיעור הריבית שנקבע במכרז הוא שיעור הריבית המקסימלי במכרז הציבורי שייערך מחר. החברה בחרה להגביל את סכום המכרז הציבורי ל-120 מיליון שקל, בהתאם לצורכי החברה.

עופר אברם, מנכ"ל מניבים, אמר: "מטרת הגיוס הנוכחי היא השלמת רכישת המתחם הלוגיסטי רמלה-נשרים, ואנחנו ממשיכים לאתר נכסים נוספים לרכישה התואמים את אסטרטגיית הקרן". את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי, אייפקס חיתום וברק קפיטל חיתום.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

סך שווי הנדל"ן שבהם מחזיקה הקרן הוא 609 מיליון שקל, לא כולל 50% ממתחם לוגיסטי באזור התעשייה רמלה אותו רכשה הקרן בחודש אוקטובר 2018. הרכישה תגדיל את שווי נכסי הקרן ל-760 מיליון שקל. פעילותה של מניבים הניבה רווח תזרימי נקי (FFO ריאלי) של כ-18.3 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2018, גידול של כ-71% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker