חיים סבן במו"מ לשינוי תנאי ההלוואה שלו על פרטנר

בעל השליטה בפרטנר דחה את תשלום הריבית האחרון שלו להאצ'יסון, כחלק ממו"מ לשינוי ההלוואה ממנה ■ ההלוואה, בסך כ-1.1 מיליארד שקל, ניתנה במקור לסקיילקס שרכשה את פרטנר מהאציסון, ואותה נטלה קבוצת סבן כשרכשה את פרטנר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חיים סבן
חיים סבןצילום: עופר וקנין

חיים סבן, בעל השליטה (30%) בחברת התקשורת פרטנר , דחה את תשלום הריבית של החברה על ההלוואה שלה לחברת האצ'יסון מהונג קונג, כך עולה מדיווח מהחודש שעבר. זאת, כחלק ממשא ומתן שמקיים סבן עם האציסון לצורך שינוי תנאי ההלוואה - ברקע להידרדרות שווייה של פרטנר בשל מצבו המאתגר של שוק התקשורת.

סבן חייב לחברה מהונג קונג 300 מיליון דולר (כ-1.1 מיליארד שקל), ואמור להחזירה עד ינואר 2020. תשלום הריבית האחרון בהלוואה היה אמור להיות משולם ב-28 באוקטובר (לפני כחודש), ונדחה לתחילת 2019. זאת, כשברקע מתנהל בין הצדדים מו"מ לשינוי תנאי ההלוואה.

מניית פרטנר איבדה כ-10% מתחילת השנה (בזכות התאוששות משמעותית מאז חודש אוגוסט) והחברה נסחרת לפי שווי 3.23 מיליארד שקל. שווי אחזקותיו של סבן כיום, כ-970 מיליון שקל - נמוך בכ-50 מיליון שקל מסכום ההלוואה שנטלה קבוצת סבן, עת רכשה את פרטנר. בהיעדר שיפור תנאי התשלום שלו, ייתכן וסבן ישקול לוותר על חברת התקשורת ולהחזיר את מניותיה להאצ'יסון - וזו תמכור אותה לגורם אחר.

במקור, ניתנה ההלוואה המדוברת לחברת סקיילקס של אילן בן דב, כשזו רכשה את פרטנר מידי האצ'יסון ב-2009. הבטוחה להחזרת ההלוואה, שלה ריבית של כ-2% בשנה, היתה מניות פרטנר הנרכשות. קבוצת סבן נטלה את ההלוואה כשרכשה את פרטנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker