לאומי שוקי הון: "פוקס - מפתיעה סדרתית; פוטנציאל לעלייה של 22% במניה"

מניית פוקס עלתה בחודש האחרון בכ-20% על רקע הערכה כי פרשת ההטרדות המיניות בחברה קרובה לסיום - ובעקבות דו"ח כספי חזק ■ האנליסט גיל דטנר: "פוקס נסחרת לפי מכפיל רווח של מעל 8.4 - נמוך בכ-40% מהממוצע ב-2017-2013"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חנות פוקס
חנות פוקסצילום: רפי דלויה

על רקע התוצאות הכספיות החזקות לרבעון השלישי של 2018, בלאומי שוקי הון העלו היום (ב') את מחיר היעד למניית פוקס ל-103 שקל, והעניקו לקבוצת האופנה, שבשליטת המשפחות ויזל ופוקס, המלצה של "משקל יתר". מחיר היעד החדש מגלם פוטנציאל עלייה (אפסייד) של 22% ביחס למחיר השוק - וזאת לאחר שהמניה זינקה בחודש האחרון כ-20%.

בשבוע שעבר דיווחה פוקס על תוצאות חזקות לרבעון השלישי של 2018. התוצאות לימדו כי הקבוצה מתמודדת טוב עם המשבר בענף האופנה, הנובע ממעבר של צרכנים לרשת האינטרנט. רווחיה של פוקס הסתכמו בכ-35 מיליון שקל, זינוק של 70% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד; ומכירותיה גדלו ב-38% ל-547 מיליון שקל, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017.

תחת הכותרת "פוקס - מפתיעה סדרתית", כתב האנליסט גיל דטנר: "פוקס ממשיכה 'להפתיע' את השוק כל פעם מחדש עם תאוצות חזקות. הסיבה להפתעה היא החשש של השוק מהאיום של מעבר לקניות בחו"ל דרך המסחר המקוון וגידול מתמיד של נסיעות הישראלים לחו"ל. גם לאחר התיקון האחרון של המניה כלפי מעלה, אנו עדיין חושבים שתמחור השוק נוטה יותר מדי לכיוון השמרנות".

גיל דטנר
גיל דטנר

"במבט על 100% מהפעילות, המכירות ברבעון השלישי גדלו בכ-30% מול הרבעון המקביל. הצמיחה החזקה נבעה ממספר גורמים, העיקרי (כ-40% להערכתנו) הוא איחוד שילב לתוך החברה. מעבר לכך, הגידול בשטחי המסחר במותגים היותר חדשים, עיתוי החגים, וביצועים חזקים בללין תרמו לגידול במכירות", הסביר דטנר.

ביחס למגזר הפעילות העיקרי של פוקס - אופנה ואופנת הבית (רשת פוקס ורשת פוקס הום) - ציין דטנר כי נרשמה צמיחה של 5.5% בהכנסות ברבעון ביחס לרבעון המקביל. לפי דטנר, הגידול נבע מתוספת של 7 חנויות, שקוזזה בירידה של 2.7% במכירות למ"ר וירידה של 1.1% במכירות בחנויות זהות (חנויות שפעלו במתכונת מלאה ברבעון השלישי של 2018 ושל 2017).

לדברי דטנר, הנתונים הכלל משקיים מורים על ירידה של 1.6% בתשעת החודשים הראשונים של השנה בפדיון בחנויות זהות. לדבריו, "סביר כי מדובר מהשפעת המעבר לקניות בחו"ל, אך לא כזאת שמעידה על משבר. זהו אתגר שהחברות הגדולות והטובות בשוק ידעו איך להתמודד אתו".

תוצאות חזקות במיוחד לרשת הסבונים

ביחס לפעילות ללין, הדגיש דטנר כי רשת הסבונים ממשיכה להציג תוצאות חזקות במיוחד. "המכירות ברבעון עלו 16.3% על רקע גידול של 6.2% במכירות של חנויות זהות, וגידול של 4.8% בשטחי המסחר. הרווח התפעולי זינק ב-44.3%, וזאת לאור הגידול בחנויות הזהות וסגירת החנויות בניו יורק. החברה פתחה שש חנויות בחו"ל במהלך השנה".

המגזר המעניין בדו"חותיה של פוקס היה מגזר המותגים הלא מסורתיים, הכולל את בילבונג, נייקי ישראל, נייקי קנדה, פוט לוקר, סאקס, יאנגה, טרמינל איקס ושילב. דטנר ציין כי בנטרול תוצאות שילב, המכירות במגזר עלו 74%, ושיעור הרווח התפעולי היה דומה לרבעון המקביל. לדבריו, הגידול במכירות נבע בעיקר מתוספת של 33 חנויות מותגי הספורט בקבוצה.

מניית פוקס סבלה בחודשים האחרונים ממחזור שלילי, בעקבות הטענות על הטרדות מיניות מצדו של המנכ"ל ומבעלי השליטה, הראל ויזל. הפרשה, שספיחיה ממשיכים ללוות את פוקס, הסתיימה לעת עתה בדו"ח של הבודקת החיצונית, השופטת בדימוס אורנית אגסי, שלא נפגשה עם מי מהמתלוננות - אך ניקתה את ויזל מהחשדות. התוצאות החזקות החזירו את המניה לעליות.

דטנר ציין כי חרף העליות, פוקס נסחרת עדיין לפי מכפיל רווח של מעל 8.4 (רווח שנתי לעומת שווי שוק) - נמוך בכ-40% בהשוואה לממוצע בין 2017-2013. הוא סיכם: "אנו עדיין רואים אפסייד משמעותי במניית פוקס, גם תחת הנחות שמרניות. מחיר היעד שלנו עולה מ-97 שקל ל-103 שקל למניה, וההמלצה עדיין משקל יתר".

חנות ללין
חנות של לליןצילום: עזרא לוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker