מתמודד נוסף על אגרקסקו: דש איפקס מגבש קבוצת משקיעים לרכישת החברה

ההערכות בשוק מדברות על מחיר רכישה של 170 מיליון שקל; הכנסות החברה ב-2010 - 2.3 מיליארד שקל

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

בית ההשקעות דש איפקס החל לגבש קבוצת משקיעים לרכישת החברה הממשלתית אגרקסקו. זהות המשקיעים הנוספים אינה ידועה בשלב זה אך מדובר באנשי פיננסים מהשוק המקומי. החברה פנתה באמצעות מחלקת המיזוגים והרכישות לעו"ד שלמה נס, נאמן החברה, שפרסם שבוע שעבר מכרז לרכישת החברה.

יאיר אפרתי, מנכ"ל דש איפקס מיזוגים ורכישות, התייחס לידיעה: "אני מאמין שאגרקסקו היא חברה מצוינת ולדעתי הייתה צריכה לעבור הפרטה ותהליך ייעול כבר מזמן. היום עוברת החברה הפרטה בכוח ומי שיקנה אותה במחיר סביר ייהנה מחברה מצוינת".

בדש איפקס יצטרכו להתמודד מול מתמודד נוסף, אברהם ביגר יו"ר מכתשים לשעבר שמגבש אף הוא קבוצת משקיעים לרכישת החברה. ביגר הציג למשקיעים פוטנציאלים תוכנית הבראה שהכינה חברת ‏Trigger Forsight‏ בחודש שעבר, ולפיה ההוצאות הכבדות של אגרקסקו דורשות תוכנית התייעלות והסדר חובות באופן מיידי.

כפי שדווח, הכנסות אגרקסקו בשנת 2010 הסתכמו בכ-2.3 מיליארד שקל עם הפסד נקי של  27 מיליון שקל, כאשר המרכיב העיקרי בהוצאות הוא ההסכם שחתמה לחכירת אוניות מידי האחים עופר. תוכנית ההתייעלות תביא לחסכון צפוי של כ-113 מיליון שקל בשנה. ההערכות בשוק מדברות על מחיר רכישה של 170 מיליון שקל (35 מיליון יורו) אך גורמים בכירים בשוק מסרו ל-TheMarker כי המחיר הסופי צפוי להיות נמוך אף יותר.

קבוצות הרכישה אינם נרתעות מהפרסומים האחרונים בנוגע להתארגנות החקלאים להוצאת השיווק מהחברה הממשלתית ובנייה של מערך שיווק עצמאי. אתמול נודע ל-The Markerכי קבוצת "מילאות" האחראית על 50% מהיקף הפירות המשווקים של אגרקסקו ו-5% מהמחזור הכולל עם הכנסות של 120 מיליון שקל, החלה לארגן צוות הפועל להוצאת השיווק מאגרקסקו בשיתוף עם בתי אריזה נוספים.

מהלך זה עלול להוות אבן דרך לחקלאים נוספים לעזוב את החברה הממשלתית וצפוי להשפיע בצורה מהותית על הכנסות אגרקסקו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker