ניתוח מהפכני בחולי סרטן הקפיץ את המניות של חברות תאי הגזע

פלוריסטם הישראלית ניתרה ב-7% ומסובלאסט האוסטרלית, שמוחזקת בידי טבע (20%) עלתה ב-5%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> פריצת דרך מדעית וטיפולית בתחום תאי הגזע הקפיצה ביום שישי האחרון את מניותיהן של החברות הפעילות בתחום. מנייתה של חברת פלוריסטם (PSTI) ניתרה ב-6.7% במחזור גדול פי שלושה מהמחזור הממוצע בה. זאת לאחר שבית החולים האוניברסיטאי קרולינסקה בשטוקהולם, שוודיה, הכריז על הצלחה בניתוח שבו הוחלף קנה הנשימה של חולה בן 36, שנחסם כתוצאה מגידול סרטני בקנה נשימה שהושתל בו, וגודל באמצעות תאי גזע שנלקחו ממוח העצמות של החולה עצמו.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם
זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטםצילום: מורן מעיין

הניתוח בוצע בידי פרופ' פאולו מקיאראני מבית החולים האוניברסיטאי קרולינקה, וכן עמיתים כמו פרופ' אלכסנדר ספליין מ-University College בלונדון. החוקרים גידלו את קנה הנשימה לאחר שהניחו את תאי הגזע של החולה על פיגום פלסטי מחומרים זהים כמעט לחלוטין לקנה הנשימה של החולה. קנה הנשימה החדש שהושתל בחולה גדל בביו-ריאקטור במשך יומיים בלבד. Harvard Bioscience פיתחה את הביו-ריאקטור באמצעות טכנולוגיה של ננו חומרים במיוחד לצורך הנבטת הפיגום בתאי הגזע של החולה.

היות שתאי הגזע ששימשו לגידול קנה הנשימה הסינתטי היו אלו של החולה עצמו, לא נרשמה תגובת דחייה של הקנה המושתל, והחולה לא נדרש לקחת תרופות נגד דחייה שגורמות לדיכוי המערכת החיסונית. לפי הערכות הרופאים, החולה שעבר את ההשתלה נחשב כנקי מסרטן ותוחלת החיים שלו צפויה להיות נורמלית.

החולה סבל מסרטן מתקדם בקנה הנשימה, ולמרות טיפול אגרסיבי בקרינה הגיע הגידול לאורך של 6 ס"מ והתפשט לקנה הנשימה המרכזי. רופאיו של החולה חיפשו תורם, אך משזה לא נמצא נותרה אופציית ההשתלה כמוצא הטיפולי האחרון.

פלוריסטם, שנסחרת בנאסד"ק בשווי של 139 מיליון דולר לאחר עלייה של 132% מתחילת 2011, מפתחת תרופות על בסיס תאי גזע מהשליה. בניגוד למרבית החברות הפועלות בתחום, הפתרון של פלוריסטם הוא הזרקת תאי גזע לחולה בשתי מנות בהפרש של ארבעה חודשים ללא התאמה גנטית וללא דיכוי של המערכת החיסונית, כדי למנוע דחייה של התאים המוזרקים. החברה קיבלה במחצית ינואר 2011 אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ומרשות האירופית המקבילה (EMA) לפסוח על השלב השני של הניסויים בבני אדם ב-PLX PAD שהיא תרופת הדגל של החברה שמיועדת לטיפול ב-CLI, טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות - ולהתחיל ישירות בשלב השלישי והמכריע. מחלה זו נגרמת כתוצאה מחסימה בכלי הדם בעיקר ברגליים. 2.7 מיליון חולים במחלה זו בארה"ב, ועלות הטיפול השנתית בהם מגיעה ל-10 מיליארד דולר.

פלוריסטם חתמה בסוף יוני 2011 על הסכם עם חברת United Therapeutics האמריקאית, שעוסקת בטיפול בחולים שסובלים ממחלות בכלי הדם בריאה. לפי ההסכם, החברה האמריקאית תשתמש בתאי הגזע משליה שפלוריסטם מפתחת (PLX) לצורך פיתוח טיפול משקם לחולים שסובלים מיתר לחץ דם בריאות. עם השלמת העסקה תקבל פלוריסטם מקדמה של 7 מיליון דולר ותשלומים נוספים בכפוף להשלמת אבני דרך שיסתכמו ב-48 מיליון דולר. בנוסף, תקבל פלוריסטם החזר הוצאות שקשורות לפיתוח המוצר, הניסויים הקליניים ושיווק המוצר ב-20-45 מיליון דולר נוספים.

חברה אחרת בעלת זיקה ישראלית שמניותיה עלו בחוזקה בעקבות הניתוח המהפכני של אוניברסיטת קרולינסקה בשוודיה היא מסובלאסט (Mesoblast) האוסטרלית שניתרה ב-5.4%. מסובלאסט נסחרת בשווי שוק של 2.7 מיליארד דולר והיא עוסקת בפיתוח תרופה לטיפול בחולי סרטן הדם על בסיס תאי גזע עובריים. מסובלאסט מוחזקת בידי חברת ספלון האמריקאית (19.9%), שעומדת להירכש בידי חברת טבע תמורת 6.8 מיליארד דולר במזומן.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker