עובדי אמדוקס ישלמו דמי ניהול של כחצי מהממוצע בקרנות ההשתלמות

באמדוקס הפסיקו את הטיפול של מנהלי ההסדרים בקרנות ההשתלמות של העובדים, והשיגו עבורם הסכמים עם דמי ניהול נמוכים. החברות שנבחרו להסדר: מגדל, כלל, דש ואינפיניטי

נועם בר

 מכרז שערכה באחרונה חברת אמדוקס על קרנות ההשתלמות שיוצעו ל-8,000 עובדי החברה בישראל, הסתיים בבחירת קרנות השתלמות של ארבעה גופים בלבד: מגדל, דש, כלל ואינפינטי.

למכרז, הנחשב לאחד הגדולים בשוק, ניגשו מרבית הגופים הפועלים בענף הגמל בישראל. ההתמודדות היתה בעיקר על גובה דמי הניהול שייגבו מהנכסים הצבורים של העובדים שיצטרפו לאותן קרנות השתלמות שלהם.

כלל, מהזוכות במכרז, תגבה בקרנות ההשתלמות שתציע לעובדים דמי ניהול של 0.4%, מגדל ובית ההשקעות אינפיניטי יגבו דמי ניהול של 0.5%, ודש יגבה דמי ניהול של 0.55% מהנכסים הצבורים בקרנות שיבחר להציע לעובדי אמדוקס. מדובר בדמי ניהול נמוכים משמעותית מהמקובל בתעשייה. ב-2010 נגבו בענף הגמל דמי ניהול ממוצעים של 0.87%, כשניתן למצוא מקרים רבים של לקוחות שמשלמים גם דמי ניהול של 2%, המקסימליים האפשריים.

במגזר קרנות ההשתלמות נגבו ב-2010 דמי ניהול ממוצעים של 0.79%. ממוצע דמי הניהול בתחום ניהול קרנות ההשתלמות של ארבע החברות שנבחרו במכרז אפילו גבוה יותר. כלל גבתה ב-2010 דמי ניהול ממוצעים של 1%, מגדל-1.08%, אינפיניטי-1.31% ודש גבתה במגזר הזה דמי ניהול ממוצעים של 1.1%.

דמי הניהול הנמוכים התאפשרו לאחר שבאמדוקס החליטו להפסיק לעבוד דרך סוכנויות ביטוח ומנהלי הסדרים, שגוזרים בדרך קופון וגורמים להתייקרות דמי הניהול. שיעורי דמי הניהול שסוכמו עם הגופים שנבחרו נסמכים על כך שגורמים נוספים, כמו יועצים בבנקים וסוכני ביטוח, לא יהיו מעורבים בתיקים ולא יגבו בהם עמלות.

כך, עובד שיחתום על הסכם ייעוץ פנסיוני בבנקים, יאבד מיידית את ההטבה בדמי הניהול שאותה קיבל מהגופים שנבחרו. עד היום, סוכנות תמורה היא זו שטיפלה בקרנות ההשתלמות של עובדי אמדוקס.

זכיית הגופים האלה אינה מבטיחה כי כל ההפרשות של עובדי אמדוקס לקרנות השתלמות יזרמו אליהם. עובדים באמדוקס שיהיו זכאים לקרן השתלמות יקבלו הצעה לבחור קרנות מארבעת הגופים האלו וייהנו מתשלום דמי הניהול הנמוכים שהשיגה מהם אמדוקס במכרז. עם זאת, עובדים שירצו בכך יוכלו לבחור קרנות השתלמות של גופים שלא בהסדר הזה, אך יצטרכו לשאת בדמי הניהול שיציעו להם אותם גופים, כשסביר שאלו יהיו דמי ניהול גבוהים משמעותית ממה שהציעו הגופים שנבחרו.

מסוכנות תמורה נמסר בתגובה: "אמדוקס היא בין הלקוחות המובילים של תמורה זה שנים רבות והם ממשיכים להיות לקוחות בכל הנוגע לתחום הפנסיוני. קרן השתלמות היא מוצר פנסיוני לכל דבר, ולטעמנו עדיף שהלקוח יקבל תמונה כוללת על כל התיק הפנסיוני שלו מאיש המקצוע. רוב הארגונים העובדים אתנו קיבלו החלטה הפוכה, אך אנחנו מכירים גם במגמה שנוטה לפנות לערוץ הישיר. בעינינו זו לא הבחירה האופטימלית לציבור הלקוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker