מנכ"ל אל על: מצרים על פרשת "טיסת השבת", תוקם ועדת בדיקה

גונן אוסישקין כתב לעובדי החברה: "נקלענו שלא בטובתנו לשיח מקטב ולחילופי ההאשמות בין איש לרעהו, בין ציבור לציבור"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על
גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על צילום: סיון פרג'

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על , הודיע הערב (ב') על הקמת ועדת בדיקה שתחקור את האירועים שהתרחשו בטיסה 002 מניו יורק לישראל בשישי האחרון, ואת כלל העדויות והטענות של הנוסעים לגבי התנהלות החברה. מדובר בטיסה שעצרה באתונה על מנת לא לחלל את השבת, ושבמהלכה, כך לפי עדויות, חלק מהנוסעים התנהגו בצורה אלימה כלפי אנשי צוות אל על.

"נקלענו שלא בטובתנו, לשיח מקטב ולחילופי האשמות בין איש לרעהו, בין ציבור לציבור. זהו דבר הנוגד את עקרונותינו וערכינו כאזרחי המדינה, וכמוביל הלאומי הנושא על זנב מטוסיו את דגל ישראל. אנו מצרים על כך", כותב אוסישקין ומוסיף: "אנו מקבלים בהבנה כל ביקורת, גם כשהיא לא נעימה לנו. אנו עושים הכל כדי ללמוד ממנה, להשתפר ולהיות ראויים לאמון לקוחותינו".

לטענת אוסישקין, לאורך כל שלבי הטיסה מניו יורק עסקו בכירי החברה במאמץ משותף למצוא פתרון שישלב בין הצורך להביא את כלל נוסעי הטיסה בבטחה ובמהירות האפשרית ארצה, ומנגד להמנע מטיסה שתנחת בשבת. "טיסות זרות אחרות שאמורות היו לטוס לישראל סמוך לטיסות אל על בוטלו עקב פגעי מזג האוויר. יכולנו לבטל את הטיסות גם, אך בחרנו לעשות כל מאמץ כדי להוציא את אותן לדרך, למען רווחתם וטובתם של הנוסעים, וכדי להשיבם ארצה בהקדם האפשרי. שום שיקול אחר לא הנחה אותנו" מסביר אוסישקין במכתבו.

"הליך קבלת ההחלטות באירוע היה מורכב. האירוע התנהל במציאות מתפתחת ודינמית, שלא כולה היתה בשליטת החברה (למשל, לאחר המראתו, הופנה המטוס לנתיב מערבי במקום מזרחי וגרר עיכוב נוסף במשך הטיסה). מטרתנו, כל העת, היתה אחת: למצוא את הפתרון המאזן בין רגשות שונים של קהלים שונים. אל על מחפשת את המאחד, את המחבר. כך נהגנו גם בקבלת ההחלטות בטיסה זו".

הוא מוסיף כי "מאז שבו נוסעי וצוות הטיסה לישראל, נערמו על שולחני, כמנכ"ל החברה, עשרות טענות ועדויות על שהתרחש בטיסה. חלק מהעדויות הדגישו את המהומה שהיתה בה, חלק אחר טען כי המידע שמסרו אנשי אל על לנוסעים היה שגוי. אני מאמין באנשינו וביכולותיהם המקצועיות. יש לציין כי מעולם לא האשמנו מגזר זה או אחר באירועים שהתרחשו בטיסה. אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר, או לאום כלשהו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום