שרי אריסון מכרה 3.7% מהפועלים תמורת 1.3 מיליארד שקל - הנחה של 3%

בעלת השליטה לשעבר החלה לפזר את מניות הבנק שבבעלותה ■ אריסון החזקות מכרה היום 50 מיליון מניות של הפועלים במחיר של 25.7 שקל למניה

מיכאל רוכוורגר
שרי אריסון
שרי אריסוןצילום: JACK GUEZ / AFP
מיכאל רוכוורגר

שלושה ימים לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של בנק הפועלים, החלה שרי אריסון, באמצעות אריסון החזקות, למכור את מניות הפועלים המוחזקות על ידה. המכירה החלה לאחר שבספטמבר האחרון הודיעה אריסון החזקות כי לא מצאה קונים למניות שליטה בבנק הגדול במדינה, שיסכימו לשלם עבורו פרמיית שליטה.

אריסון החזקות מכרה היום (ב') 50 מיליון מניות של הפועלים במחיר של 25.7 שקל למניה בתמורה כוללת של כ-1.27 מיליארד שקל. מדובר בהנחה של כ-3% לעומת מחיר השוק שבו הפועלים נסחר בבורסה בת"א.

את הפצת המניות של הפועלים הובילו סיטי בנק, המלווה את הפועלים בהליך המכירה של ישראכרט ובנק אוף אמריקה-מריל לינץ', שליווה את אריסון בעבר בהליך מכירת מניות שליטה בהפועלים, אך ללא הצלחה. לאחר המכירה נותרה לאריסון החזקה של כ-15.3% מהפועלים שצפויה להימכר גם כן.

הפועלים, המנוהל ע"י אריק פינטו, הפך כבר בספטמבר למעשה לבנק ללא גרעין שליטה עם התפטרותם מדירקטוריון הבנק של אפרת פלד, מנכ"לית אריסון החזקות, ואריסון השקעות וכן דירקטורים נוספים מטעם אריסון. קודם לכן מכרה אריסון גם את השליטה בחברת הנדל"ן והתשתיות שיכון ובינוי לידי נתי סיידוף תמורת כ-1.1 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker