לאומי מתכנן להשיק את פעילות פפר בארה"ב עם שותפים בינלאומיים

בראיון לפייננשל טיימס סיפרה המנכ"לית רקפת רוסק עמינח כי לאומי יחזיק מניות מיעוט בפפר ארה"ב ■ לדבריה, הבנק כבר מנהל מגעים עם שחקנים בינלאומיים גדולים בתחום

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, בהשקת פפר פיי
מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, בהשקת פפר פייצילום: מוטי מילרוד

קצת יותר משנה לאחר ש לאומי השיק בישראל את הבנק הדיגיטלי פפר, מתוכנן כעת צעד נוסף שירחיב את פעילות פפר לארה"ב. כך סיפרה מנכל"ית לאומי רקפת רוסק עמינח בראיון שנערך עמה לפני כשבוע וחצי בעיתון הכלכלי הבריטי פיננשל טיימס, במהלך ביקורה בניו יורק.

רוסק עמניח אמרה: "אמרנו כבר בעבר שאנחנו מחפשים להתרחב מחוץ לגבולות ישראל, בעקבות האינדיקציות שקיבלנו מבנקים בינלאומיים ומשותפים פוטנציאליים. בסופו של דבר נבחרה ארה"ב כיעד הראשון לפעילות של פפר בחו"ל, בשל גודלו של השוק האמריקאי וכן משום שהבנקים בארה"ב אמנם מאוד מפותחים בתחומים מסוימים - אך באספקטים מסויימים של בנקאות בסיסית הם נמצאים בפיגור גדול לעומת שאר העולם".

כמו כן סיפרה מנכ"לית לאומי כי פעילות פפר בארה"ב תתבצע בשיתוף פעולה עם חברה שיש לה כבר לקוח אמריקאי גדול. לדבריה, לאומי יחזיק מניות מיעוט בפפר ארה"ב, כאשר עיקר השותפים יהיו בינלאומיים. רוסק עמינח סיפרה שהבנק מנהל מגעים עם שחקנים בינלאומיים גדולים בתחום, אך סירבה לחשוף בשלב זה את זהות השותפים האפשריים.

אם אכן תצא תוכנית זו אל הפועל, לאומי יתחרה בענקית הבנקאות האמריקאית גולדמן סאקס , שפתחה כבר לפני כשנתיים בנק דיגיטלי ללא סניפים בשם מרקוס בארה"ב. הבנק הבריטי בקליס צפוי אף הוא לפתוח בשנה הבאה בנק דיגיטלי בארה"ב, וכך גם מספר בנקים אמריקאיים, בהם קפיטל וואן .

מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר מבית לאומיצילום: עופר וקנין

בשנים האחרונות גדלה נוכחותו של בנק לאומי בארה"ב, באמצעות חברת בנק לאומי ארה"ב. בשנה שעברה הצטרפו ללאומי שני שותפים בינלאומיים: קרן ההשקעות אנדיקוט קפיטל וקרן אם אס די - המנהלת את נכסיו של המיליארדר היהודי מייקל דל. בנק לאומי מחזיק ב-85% מחברת לאומי ארה"ב, ושותפותיו ביתר החברה.

פפר הוא מותג נפרד מלאומי, שנבנה על מערכות חדשות, ומבקש להציע ללקוחות בנק דיגיטלי - השונה מהאפליקציות של בנקים שאינם דיגיטליים. לפי הערכות, לאומי השקיע במיזם מעל ל-300 מיליון שקל.

את פפר מנהלות בישראל המנכ"לית מיכל קיסוס הרצוג וראש החטיבה הדיגיטלית בלאומי, תמר יסעור. פפר קיים כאפליקציה לטלפון הנייד, ואין לו סניפים. בשנה שעברה מונתה חנה שינדלר לתפקיד האחראית על פיתוח הפעילות בינלאומית של פפר, והיא כפופה לחנן פרידמן, ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה בלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker