הבינלאומי מנהל מגעים עם חבר לקראת פקיעת אופציית ה-PUT בחודש הבא

מועד פקיעתה של האופציה חל בחודש הבא ומימושה מאפשר לחבר להשקיע את התמורה שיקבל ברכישת מניות הבנק הבינלאומי

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

הבנק הבינלאומי וארגון משרתי הקבע חבר החלו לנהל שיחות ביחס לאופציית ה-PUT שבה מחזיק חבר. אופציה זו - שמועד פקיעתה בחודש הבא, במלואת 5 שנים לרכישת 68% מבנק אוצר החייל מידי בנק הפועלים – מאפשרת לארגון חבר למכור את אחזקותיו בבנק אוצר החייל באותם התנאים שבהם הפועלים מכר את מניות אוצר החייל לבנק הבינלאומי, כלומר לפי מכפיל הון של 1.8.

לבנק אוצר החייל הון עצמי של כ-860.7 מיליון שקל, כלומר האופציה מאפשרת לחבר לחייב את הבינלאומי לרכוש את אחזקותיו (24%) בתמורה לכ-372 מיליון שקל בתוספת התאמות.

סניף בנק אוצר החייל (למצולם אין קשר לכתבה)

על פי הערכות, המגעים בין הצדדים נועדו לבחון חלופות אחרות של עסקה במקום מימוש האופציה במתכונת שנקבעה. אלא שכיום, כשהבנק הבינלאומי נסחר במכפיל הון של 0.89 נראה על פניו כי הבנק הבינלאומי יצטרך לתפור הצעה חלופית אטרקטיבית במיוחד על מנת שחבר יחליט לוותר על האופציה שברשותו. זאת מכיוון שעל ידי מימוש האופציה יכול "חבר" להשקיע את התמורה שיקבל ברכישת מניות הבנק הבינלאומי ובכך למעשה להכפיל את היקף ההון שבאחזקתו (מכירת מניות אוצר החייל במסגרת מימוש האופציה במכפיל 1.8 ורכישת מניות הבינלאומי בשוק במכפיל 0.89).

בנק אוצר החייל הוא בנק רווחי והציג ברבעון הראשון של השנה רווח של 21.8 מיליון שקל, זינוק של 91.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. רווח זה מייצג תשואה על ההון של כ-10.53%.

דובר הבנק הבינלאומי אישר את דבר המגעים, אולם לא התייחס לתוכנם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker