עת הקציר: בעלי השליטה בטוגדר מכרו מניות ב-1.5 מיליון שקל

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר אמנם טרם הודיעה על שתילת זרעי קנאביס - אך בעלי השליטה בחברה כבר יפגשו מזומנים ■ הוראת ''טייס אוטומטי'' למכירת מניותיהם של ברכה, סוסינסקי ועטיה תשלשל לכיסם כ-1.5 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קנאביס רפואי בישראל
קנאביס רפואי בישראלצילום: רויטרס

מחזור החיים של צמח הקנאביס מונה חמישה שלבים, המתחילים בזריעה ומסתיימים בקציר. עבור בעלי השליטה בחברת הקנאביס הרפואי טוגדר , קצירת חלק מהפירות על עבודתם הקדימה באופן מפתיע את השלב הראשון במחזור החיים של הצמח שהם מעוניינים לגדל.

החברה דיווחה אמש (א') כי מטעם שלושת מייסדי החברה נמכרו מניות שהופקדו בנאמנות על ידי יועציה המשפטיים של החברה בהיקף של כ-1.5 מיליון שקל. טוגדר מספרת כי מטרת מכירת המניות היא תשלום לעורכי הדין של החברה. לפי הדיווח, נודע להם רק בדיעבד כי חלק ממניותיהם נמכרו, וזאת באמצעות  מנגנון "טייס אוטומטי" , כלומר שלא נבע מבקשתם באופן אקטיבי. זאת על פי הנחיית היועצים המשפטיים של החברה, לטובת תשלום לעורכי הדין של החברה.

טוגדר, חלוצת סקטור הקנאביס הלוהט בבורסה בתל אביב , הכריזה בדצמבר 2017 על כניסה לתחום. שוויה בבורסה עומד הבוקר על כ-283 מיליון שקל, לאחר עלייה של כ-320% מתחילת השנה.

מייסדי החברה, המנכ"ל והיו"ר ניסים ברכה (25.5%), ניר סוסינסקי (21%) וגיא עטיה (28.5%) מכרו  בימים רביעי-חמישי בשבוע שעבר בין ל- 0.46%  ל-0.62% ממניות החברה כל אחד (ובסך הכל כ-1.6%), אשר שוויין ביום המכירה עמד על כ-1.5 מיליון שקל. זוהי מכירת המניות הראשונה של השלושה, שכאמור התגלתה לבעלי השליטה אמש.

החברה ציינה בדיווח כי המניות הופקדו בנאמנות על ידי יועציה המשפטיים "והוראות מכירתן, בהתאם למנגנון 'טייס אוטומטי' הינן על פי הנחיית היועצים המשפטיים של החברה בלבד".  לבעלי השליטה נותרו מניות בהיקף כולל של כ-208 מיליון שקל.

טוגדר: גיא עטיה, ניסים ברכה וניר סוסינקיצילום:

במובן מסוים לא שפר מזלם של בעלי השליטה, כיוון שהמכירה האוטומטית התבצעה בסמוך למחירי השפל של המניות מאז הכניסה לתחום הקנאביס. מניות טוגדר נחלשו אתמול בכ-2.3% והשלימו ירידה של כ11.8% במחירן מאז יום ראשון.  זאת, במקביל לירידה במרבית מניות הסקטור התנודתי  - שלאחרונה חלקן מרבות להסחר במגמות דומות. אינטרקיור , המרכזת את מחזורי המסחר הגבוהים בסקטור, איבדה מאז יום ראשון שעבר כ-13.4% והגיעה לשווי של כ-390 מיליון שקל.

טוגדר טרם הודיעה על שתילת זרעי הקנאביס הרפואי שייבאה מאוגנדה באמצעות החברה האוגנדית השותפה שלה, לא כל שכן על קצירתם או על מכירתם. יותר מכך, בניית החממות לגידול טרם הושלמה ולהערכת החברה בנייתן תסתיים עד סוף השנה (בתוך חודש וחצי) וכי יהיה ביכולתה להתחיל למכור מוצרי קנאביס רפואי שגודלו בחממות אלו במהלך הרבעון הראשון של שנת 2019,.

החברה הודיעה אתמול על הסכם מחייב להקמת חברה שתפעל לקבלת רשיונות לייבוא והפצת קנאביס רפואי בפולין, וזאת לאחר שרכשה פעילות בתחום הקנאביס הרפואי בגרמניה. השליטה בחברה הגרמנית לא עלתה לטוגדר כסף, וזו התחייבה רק להעניק לה הלוואה של 2 מיליון יורו. לפי אותו דיווח, מימון ההלוואה לחברה הגרמנית יבוצע על  על ידי הנפקת הון או על ידי גיוס חוב – ואמש פרסמה החברה תשקיף להנפקת זכויות. בגרמניה הודיעה טוגדר כי היא מתכוונת לייבא כ-100 ק"ג של תפרחות מיובשות של קנאביס רפואי מצד שלישי באירופה, ולמכור זאת בבתי מרקחת במדינה.

מהנהלת טוגדר נמסר: "מכירת המניות, כפי שדווחה, בוצעה על ידי יועציה המשפטיים של החברה ועל פי הוראתם, באמצעות נאמן במנגנון "טייס אוטומטי". התמורה בגין מכירת המניות הגיעה ליועציה המשפטיים של החברה, כשכר טרחה, עבור עבודתם. הפקדת המניות בידי נאמן נודעה לבעלי השליטה בדיעבד, כפי שדווח. החברה מבהירה כי כל התמורה בגין מכירת המניות עברה ליועציה המשפטיים של החברה במלואה ולא לבעלי השליטה."

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker