חשש מקניבליזציה בין החתמים בהנפקת רבוע כחול הוביל להודעה חריגה מלידר

המפיצה בהנפקת איגרות החוב מסדרה ה' של אלון רבוע כחול, לידר שוקי הון, יצאה בהודעה חריגה למשקיעים כי בשלושת החודשים הקרובים לא תמכור את האג"ח במחיר נמוך מ-100 אגורות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
מוטי בן משה
מוטי בן משה. בשוק עדיין לא יודעים איך מתכנן לסגור את ההנפקהצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חשש מלחץ על המחיר, כתוצאה מקניבליזציה בין החתמים אשר השתתפו בהנפקת אלון רבוע כחול , הוביל את המפיצה בהנפקה, לידר שוקי הון, לצאת בהודעה חריגה למשקיעים. בלידר ציינו כי במהלך שלושת החודשים הקרובים, לא ימכרו איגרות חוב מסדרה ה' במחיר נמוך מ-100 אגורות.

לידר הובילה את הנפקת אג"ח סדרה ה' של רבוע כחול, שבה התקבלו מהמוסדיים ביקושים של כ-700 מיליון שקל. הריבית נסגרה ברמה של 4.02%, מתחת לריבית המקסימום שהיתה 5.1%.

41% מסכום הגיוס הגיע מחתמים המעורבים בהנפקה, סוחרים אשר ברוב הפעמים נוהגים להיפטר מהסחורה מהר - פעולה אשר דוחקת את מחיר האיגרת מטה. עובדה זו הובילה, כפי שנחשף ב-TheMarker, לדיון על המנגנון המתואם אשר יאפשר לחתמים שרכשו את הסחורה במחיר של 99.6 אגורות להרוויח, מבלי לפגוע במחיר האיגרת בשוק בתקופה הקרובה - ולמנוע מהם למשוך את ההזמנות שבוצעו על ידם.

רק הזמן יגיד אם הריבית שבה נסגרה ההנפקה, יחד עם השעבודים אשר ניתנו על מניות החברות הבנות, היתה הזדמנות קניה - או שהעובדה כי מוטי בן משה נדרש לגייס עוד כ-800 מיליון שקל בשביל לסגור את רכישת אפריקה תפרק את המחיר של הסדרות הנסחרות, ותוביל למסקנה כי התמחור שניתן בהנפקה הנוכחית אינו מספיק.

בשוק עדיין לא יודעים אם בן משה מתכנן לסגור את ההנפקה באופן פרטי באמצעות גיוס מבנקים מחו"ל, או מגופים מוסדיים מחוץ לבורסה. בפועל, מכיוון שהמח"מ של הסדרה הנוכחית הינו קצר - כשנתיים - נראה כי עיקר הלחץ בעתיד יהיה על הסדרות הארוכות של רבוע כחול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker