חברת קדנט של כלל ביוטכנולוגיה גייסה 40 מיליון דולר

קדנט שמפתחת שלוש תרופות למחלות של מערכת העצבים המרכזית, גם חתמה על הסכם מסחור עם נוברטיס לתרופה נגד דיכאון חמור

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עובדת בחברת ביוטכנולוגיה
עובדת בחברת ביוטכנולוגיהצילום: תומר אפלבאום

קדנט, שמוחזקת על ידי  כלל ביוטכנולוגיה , השלימה גיוס של 40 מיליון דולר בסבב שני ממשקיעיה הקיימים. היוס שהובל על ידי Cowen Healthcare, זרוע ההשקעות בביוטק של בנק ההשקעות Cowen, וקרנות הון הסיכון, Atlas venture, Qiming venture ו-Slater.

Access, שבבעלות לן בלווטניק, ענקית הפארמה נוברטיס, וכלל ביוטכנולוגיה, לקחו גם הן חלק בגיוס. כעת, תתחלק הבעלות בקדנט בין קרן אטלס (40%) ,כלל ביוטכנולוגיה שמנוהלת על ידי עופר גונן (17%), חברת אקסס (18%) ונוברטיס (10%). הגיוס הנוכחי בוצע לפי שווי של 100-90 מיליון דולר לאחר ההנפקה, וזהה בגודלו לגיוס הקודם של החברה. קדנט מתמקדת בפיתוח תרופות להפרעות של מערכת העצבים המרכזית ומחזיקה בשלוש טכנולוגיות בתחום זה.

תרופה לדיכאון חמור, שאותה החברה מפתחת בשיתוף עם נוברטיס, מבוסס על עיכוב פעילותו של הקולטן NMDA במוח. על פי הסכם המסחור שחתמה עם קדנט, קיבלה נוברטיס את זכויות המסחור הבלעדיות של התרופה ובתמורה תממן את פיתוחה. בנוסף, היא עשויה לשלם עבור עמידה באבני דרך של פיתוח ורגולציה, וכן עבור עמידה באבני דרך של מכירות, בסכום כולל של עד 386 מיליון דולר וכן תמלוגים על המכירות.

קדנט מפתחת גם תרופה לטיפול בהידרדרות קוגניטיבית של חולי סכיזופרניה ועומדת להיכנס לניסוי קליני בשלב הראשון ב-60 חולים. הגיוס ישמש את קדנט לממן את הניסוי הקליני במוצר המוביל של החברה CAD-1883, שמיועד לטיפול ברעד מהותי בקשישים, שהיא הפרעת תנועה המתבטאת ברעד של הידיים, הזרועות, הלשון, ולעתים הרגליים. היא גורמת בהדרגה לקשיים בביצוע מטלות יומיומיות פשוטות. לפי הערכות של מכון הבריאות הלאומי האמריקאי, 7 מיליון בני אדם, כלומר 2.1% מאוכלוסיית ארה"ב, סובלים מרעד חמור.

התרופה מיועדת גם לטיפול באטקסיה סרבלרית, הפרעה הקשורה להתפתחות נגעים על המוחון, האזור במוח שמעורב בתכנון, ויסות ולמידה של תנועות מוטוריות. ההפרעה גורמת לאי סדירות של התנועה והקצב, הכוח של תנועות רצוניות, חוסר יכולת לשמור על יציבה, וקושי באומדן מרחק. לפי הערכות, 27 אלף איש בארה"ב לוקים במחלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker