אלביט מערכות מקימה מיזם משותף עם רואג השווייצית

המיזם מוקם בעקבות עשור של שיתוף פעולה, ויתמודד על מכרזי ענק של צבא שווייץ ■ הוא יהיה בשליטת אלביט מערכות ויאוחד לדו"חותיה הכספיים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלביט מערכות שליטה ובקרהצילום: ללא קרדיט
יורם גביזון

חברת אלביט מערכות עושה צעד נוסף באסטרטגיה של הקמת חברות בנות בשוקי יעד מרכזיים. אלביט מערכות, המנוהלת על ידי בוצי מכליס, חתמה על מזכר הבנות עם חברת רואג (Ruag) השווייצית להקמת מיזם משותף. המיזם יוקם בשווייץ, יהיה בשליטת אלביט מערכות, יאוחד לדו"חותיה הכספיים וינוהל על ידי צוות משותף לשתי החברות.

המיזם המשותף, שישמש כמרכז מצוינות לאומי בתחומי תקשורת ומערכות, הוקם לאחר שאלביט מערכות הגיעה למסקנה שעליה לחזק את נוכחותה בשוק השווייצי באמצעות יצירת בסיס של פיתוח וייצור בשווייץ. החברה מעריכה שנוכח הגידול בתקציבי הביטחון והרכש של שווייץ מצד אחד, והעובדה שהצבא השווייצי זקוק למערכות ליבה שנדרשות לתמיכה ותחזוקה מקומית - עליה להקים בסיס פעילות מקומי שיהיה מסוגל לפתח טכנולוגיות עבור צבא שווייץ ויכולות תמיכה במוצרים שתספק לו.

נראה שאלביט מערכות סבורה ששותפות בינה לבין החברה הביטחונית הגדולה בשווייץ, בבעלותה של ממשלת שווייץ, ישפר את סיכוייה לזכות במכרזי הרכש הגדולים שמפרסם הצבא במדינה. תקציב הביטחון השווייצי ב-2017 הסתכם ב-4.6 מיליארד דולר, והיה 0.7% מהתוצר המקומי הגולמי. נוסף על כך, השוק הביטחוני השווייצי נחשב לשוק ברמה גבוהה בכל הקשור לרמת הטכנולוגיות והציוד שהוא רוכש וכן תהליכי הרכש המדוקדקים שלו - ועל כן זכייה במכרז של צבא שווייץ עשויה לקדם זכייה במכרזים במדינות מובילות אחרות. 

רואג נחשבת לחברה בעלת רמה טכנולוגית גבוהה, המספקת מוצרים ושירותים עבור כלי רכב, הכשרה לחיילים, תשתיות מידע ותקשורת וכן פתרונות הגנה מאיומים בליסטיים ואלקטרומגנטיים. רואג מספקת גם שירותי תחזוקה, תפעול אינטגרציה ושדרוג של מערכות תקשורת שליטה ובקרה.

אסטרטגית ההתרחבות של רואג מבוססת על רכישות והגדלת נתח השוק שלה בשווייץ, גרמניה וצרפת. החברה, שמעסיקה 9,189 עובדים, הרוויחה 89 מיליון דולר ב-2017, ירידה של 23% בהשוואה ל-2016. הכנסותיה של החברה צמחו ב-5.2% ברבעון השלישי של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו ב-2 מיליארד דולר. הרווח התפעולי של רואג ירד ב-21% ב-2017 לעומת 2016, והגיע ל-119 מיליון דולר.

אלביט מערכות משתפת פעולה בעשור האחרון עם רואג, כאשר האחרונה שימשה קבלן משנה בפרויקטים כמו פרויקט לאספקת מל"טים מסוג הרמס 900 לצבא שווייץ, בהיקף של 200 מיליון דולר; פרויקט של מערכות חייל דיגיטלי, בהיקף של 150 מיליון דולר; ופרויקט של שליטה ובקרה עבור חיל התותחנים של צבא שווייץ. אלביט מערכות מתמודדת בימים אלה במכרז ענק של תקשורת רחבת פס נייחת עבור צבא שווייץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker