מרגולטור ללוביסט: אלון בכר ימונה למנכ"ל איגוד הבנקים ויקבל 100 אלף שקל בחודש

מינוי מפתיע: ראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, יחליף את משה פרל כמנכ"ל איגוד הבנקים ■ פרל שהודיע על פרישתו מהתפקיד האטרקטיבי, זכה לחבילת תגמול מצטברת של כ-20 מיליון שקל ב-12 השנים שבהן היה בתפקיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד אלון בכר
עו"ד אלון בכרצילום: שרון דרעי

עוה"ד אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות (לשעבר רמו"ט) במשרד המשפטים, יחליף  את משה פרל כמנכ"ל איגוד הבנקים, כך סוכם בין הבנקים. בכר התמודד על התפקיד מול אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה ושיווק בחברת חשמל, וכן מול רוחמה אברהם, חברת הכנסת לשעבר.

מדובר במינוי של פשרה בין הבנקים וכן מינוי מפתיע יחסית, זאת מכיוון שכאמור, בכר מכהן מאז סוף 2013 כראש הרשות להגנת הפרטיות. עיקר פעילותה של הרשות היא להגן על המידע האישי של אזרחי ישראל, שמוחזק במאגרי מידע דיגיטליים של כלל הגופים במשק, בין אם ציבוריים ובין אם פרטיים, ולמנוע שימוש לרעה במידע זה.

הרשות מפעילה רגולציה, לרבות אכיפה מנהלית ופלילית, על כלל הגופים בישראל - פרטיים, עסקיים וציבוריים, המחזיקים או מעבדים מידע אישי דיגיטלי. הפעילות של הבנקים מעלה גם סוגיות של פרטיות, נוכח המידע הפיננסי הרגיש והעצום שהם מחזיקים והיקפו - ומכאן גם הפוטנציאל לניגוד עניינים מצדו של בכר. למשל, במקרה שבו יתגלה כי אחד הבנקים הפקיר מידע ברשת או ניהל אותו באופן רשלני, והרשות תידרש לטפל בכך. 

באפריל הודיע פרל על פרישתו מהתפקיד האטרקטיבי, שהסב לו חבילת תגמול מצטברת של כ-20 מיליון שקל ב-12 השנים שבהן היה בתפקיד. מדובר בסכומים הדומים יותר למשכורות שקיבלו ראשי חטיבות בבנקים, שהיו מופקדים על מאות עובדים - להבדיל מ-16 עובדים שמועסקים באיגוד הבנקים - ועם אחריות גדולה בהרבה. מי שיחליף את פרל אמנם יקבל שכר נמוך מ-190 אלף שקל שקיבל בעבר פרל, אבל עדיין יהנה ממשכורת מפנקת למדי של 100-70 אלף שקל בחודש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker