"לפתוח בחקירה נגד פוקס; חשש כי הדיווח לבורסה היה לא מהימן"

איגוד הסיוע לנפגעות תקיפה מינית מעלה ספקות בנוגע לטיב הדיווח של פוקס על תוצאות בדיקתה של השופטת בדימוס אורנית אגסי ■ האיגוד שיגר מכתב ליו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה: "החשש מתגבר נוכח החלטת פוקס לא לציין בדיווח לבורסה האם הבודקת החיצונית נפגשה עם המתלוננות"

ערן אזרן
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: שוקה כהן

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, בניהולה של אורית סוליציאנו, שיגר מכתב ליו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, ובו דרישה לפתוח בחקירה נגד קבוצת האופנה פוקס . האיגוד מעלה ספקות בנוגע לטיב הדיווח של החברה על תוצאות בדיקתה של השופטת בדימוס, אורנית אגסי, וטוענים כי קיים חשש שהדיווח כלל פרט מטעה ושאינו מהימן למשקיעים - ולכן מחויבת חקירתה של הרשות.

פוקס דיווחה במהלך אוקטובר כי אגסי, הבודקת שמונתה לבדיקת הטענות על הטרדה מינית מצד המנכ"ל הראל ויזל, סיימה את בדיקתה. בדיווח נמסר כי אגסי קבעה ש"לא מצאה כי היו אירועי הטרדה מינית בפוקס על ידי בכירי ומנכ"ל החברה; שהחברה מתנהלת בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני ויעיל, וכי לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה".

בדיווח ציינה פוקס כי התלונות נותרו "אנונימיות", כלומר - המתלוננות סירבו להיחשף. אלא שעיתונאי ערוץ עשר, רביב דרוקר, טען לאחר מכן כי אגסי לא המתינה לקבלת תשובתן הסופית של המתלוננות – ומיהרה להעביר את דו"ח הבדיקה לחברה. דו"ח הבדיקה מעולם לא פורסם למשקיעים.

באיגוד זועמים על התנהלותה של הבודקת: "קביעה נחרצת וחד משמעית לפיה 'לא היו אירועי הטרדה מינית על ידי בכירי החברה' חייבת להסתמך על בדיקה מעמיקה ויסודית של כלל הטענות והפרסומים השונים. אלא שמפרסומים שונים נוספים בימים שלאחר פרסום ההודעה, עלה כי הבודקת כלל לא נפגשה עם מי מהמתלוננות, כך שעדותן והזווית שלהן למקרים הנטענים לא הובאה בפניה.

"ממילא לא ברור כיצד הגיעה הבודקת למסקנות כה חותכות ובלתי מסויגות מבלי ששמעה את הצד המתלונן, ומבלי שהונחו בפניה כל העדויות הרלוונטיות לבדיקת טענות בדבר הטרדות מיניות", כתבו באיגוד. עוד טוענים באיגוד כי החברה בחרה במודע ובמכוון שלא לדווח ולציין האם נפגשה הבודקת החיצונית עם מי מהמתלוננות, והאם שמעה את גרסתן טרם יצאה אותה קביעה חד משמעית.

באיגוד הדגישו כי "עולה חשש כבד כי הדיווח של פוקס כלל 'פרט מטעה', כפי הגדרתו בחוק ניירות ערך, שכן פרט מטעה הינו, בין היתר, 'דבר העלול להטעות משקיע סביר וכל דבר חסר שהעדרו עלול להטעות משקיע סביר'. חשש זה מתגבר נוכח החלטת החברה שלא לציין בדיווחה האם הבודקת החיצונית נפגשה עם המתלוננות או שמעה את גרסתן באופן בלתי אמצעי.

"זו החלטה תמוהה, בלשון המעטה, ומעלה כאמור את החשש שמא הדיווח של החברה בדבר תוצאות הדו"ח של הבודקת החיצונית הינו בלתי מהימן. לאור כל האמור לעיל, וכן לאור הסמכויות המוקנות לרשות בחוק, הרינו לבקשך להורות על פתיחתה של חקירה אשר תבחן האם הדיווח של החברה מיום 14.10.2018 עומד בכלל הוראות החוק", נכתב.

מפוקס לא נמסרה תגובה. מרשות ניירות ערך נמסר: "הרשות קיבלה את פניית איגוד הסיוע ותשיב עליה לפונה. הרשות אינה מתייחסת לדיווחי חברות באמצעי התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום